کد خبر: 598676 A

رئیس ستاد راهیان نور سپاه کربلای مازندران:

رئیس ستاد راهیان نور سپاه کربلای مازندران از اعزام 120 نفر از خانواده های معظم شهدای مازندران در 24 اسفند ماه به مناطق جنگی خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری،عسگر مجیدی بعدازظهر امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه یکی از زیباترین مدال های انقلاب اسلامی مدال های دفاع مقدس است که با تقدیم جان خود برای ما به ارمغان آورده اند،اظهار داشت: عزت و عظمت جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و بین الملل حاصل تلاش های رزمندگان و شهدا  است.

وی افزود: با مرور به تاریخ کشورها درمی یابیم که هر کشور رویدادهایی در تاریخ خود که برای تقویت فرهنگ و هویت و انتقال آن به نسل جدید از همایش ها و یادمانهایی بهره می برد، اردوهای راهیان نور و اعزام شرکت کننندگان به مناطق جنگی و یادآوری دفاع مقدس نیز از برنامه های شاخص در جمهوری اسلامی ایران برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس به نسل جدید است.

رئیس ستاد راهیان نور سپاه کربلای مازندران با اعلام اینکه بالغ بر230 هزار نفر در راه مرز و بوم و اعتقادات دینی به شهادت رسیده اند ،گفت:رشادت این بزرگمردان موجب بیمه شدن انقلاب شده و درس مقاومت را به جهانیان آموخت.

وی با بیان اینکه شهدای گرانقدر ما مظهر توانمندی ملت ایران در مقابل خطرهای بزرگ شدند ،افزود:این درس‌هایی که از دفاع مقدس وجود داشت در سرزمین راهیان نور در حال مشق شدن است.

مجیدی امنیت و آرامش امروز کشور را مرهون خون شهدا دانست و گفت:  قدردانی از این بزرگواران و زنده نگه داشتن یاد و خاطر و ادامه ی اهداف آنان کمترین کاری است که می توان در جهت تداوم این ایثارگری انجام داد.

وی افزود: حضور کاروان‌های دانش‌آموزی دانشجویی، خودروهای شخصی از بهترین دستاورد های راهیان نور است. در حال حاضر مراکز اسکان اردویی در حال خدمت به مردم عزیز است.

معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران  با بیان اینکه  رزمایش حماسی بزرگ در راهیان نور موجب ناامیدی دشمن می شود   ارتباط و همدلی بین زائرین راهیان نور را از دیگر دستاوردهای راهیان نور دانست که حلقه معنوی بین نسل اول و دوم انقلاب و نسل سوم و چهارم خواهد شد .

مجیدی گفت: از 15 اسفند سال 96 تا 15 فروردین سال 97 پیش بینی می شود بیش از 3 هزار نفر در بخش دانشجویی و  22 هزار نفر  در بخش محلات اعزام خواهیم داشت.

وی یادآور شد:از ابتدای سال تاکنون دانش آموزان اعزامی راهیان نور هم 10هزار نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه هفت‌تپه عقبه لشگر مازندران بوده و در کل کشور هیچ استانی مانند مازندران، وضعیت هفت تپه را نداشته است، ادامه داد: 6500 هکتار در اختیار لشگر مازندران بود و همه یگان‌های کشور را به‌صورت موضوعی پشتیبانی می‌کردیم اما نتوانستیم هفت تپه و تاریخچه خود را به خوبی معرفی کنیم و این رسالت اصحاب قلم و رسانه را جدی می‌کند که به این موضوع بپردازند.

رئیس راهیان نور سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه لشگر مازندران سه لشگر تشکیل شده بود، گفت: یک لشگر در خط، یک لشگر در هفت تپه در حال آموزش و لشگری هم در مازندران در حال آموزش بود و همین امر موجب شد تا لشگر سپاه کربلا هم خط‌شکن و هم خط‌نگهدار باشد.

وی افزود:به دلیل اهمیت هفت تپه چندین بار مورد بمباران هوایی دشمن قرار گرفت بطوریکه لشکر مازندران در همین بمباران ها 33 شهید تقدیم آرمان های انقلاب اسلامی کرد.

مجیدی گفت:تعداد زیادی راوی و روحانیون مبلغ اردوهای راهیان نور را همراهی می کنند.

وی از اعزام 120 نفر از خانواده های معظم شهدای مازندران در 24 اسفند ماه به مناطق جنگی خبر داد.

 

خانواده خانواده های شهدا دانش آموز راهیان نور معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر