کد خبر: 597825 A

دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران خبر داد :

دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران از کاهش 2 / 3 درصدی نرخ بیکاری مازندران در پائیز 96خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری،با اعلام نرخ بیکاری از سوی مرکز آمار ایران نرخ بیکاری مازندران نسبت به پائیز 95 به مقدار 2 / 3 درصد کاهش یافته است.

احمد مظفری دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران با اعلام این خبر گفت:  در پائیز 95 نرخ بیکاری مازندران 2 / 13 درصد بوده است که این مقدار در پائیز 96 به 10 درصد رسیده است که بیانگر کاهش 2 / 3 درصدی نرخ بیکاری نسبت به مدت مشابه است .

مدیر کل روابط عمومی استاندار مازندران افزود : نرخ مشارکت اقتصادی مازندران نیز نسبت به پائیز گذشته 6 / 1 درصد ارتقاء یافته است .

وی تصریح نمود:  نرخ مشارکت اقتصادی در پائیز سال گذشته 7 / 39 درصد بوده است که این مقدار در پاییز امسال به 3 / 41 درصد رسیده است .

مظفری در ادامه تاکید کرد : میانگین نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال 9 /11 و میانیگن نرخ مشارکت اقتصادی 1 / 40 اعلام شده که بر این اساس با اقدامات صورت گرفته استان مازندران هم در زمینه بیکاری شاهد کاهش 2 / 3 درصدی و در زمینه نرخ مشارکت اقتصادی شاهد رشد 6 / 1 درصدی بوده است .

وی ابراز امیدواری نمود با توجه به سیاستهای راهبردی دولت تدبیر و امید برای توسعه اشتغال روستایی و تقویت مشاغل خرد و خانگی و ارائه بسته رونق تولید مطمئنا وضعیت اشتغال و نرخ رشد اقتصادی در مازندران وضعیت بهتری خواهد یافت.

 

اشتغال بیکاری رشد رشد اقتصادی مرکز آمار ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر