کد خبر: 559808 A

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:خیران در افزایش شاخصه سلامت در جامعه نقش بسزایی دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،دکتر فرهنگ بابا محمودی در سمینار آموزشی مراقبتهای حمایتی و تسکینی در سرطان که در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد با بیان اینکه علم و مهارت اندیشمندان و پزشکان، زکات آن ها است،اظهار داشت: پزشکان و پرستاران وظیفه سنگینی دارند زیرا مسؤولیت درمان بهترین نعمت خداوند برعهده ان ها است.
وی با بیان اینکه شش هزار خیر در استان مازندران وجود دارد، افزود: معتقدم هرفردی که مراقب سلامت خویش و حفظ محیط زیست باشد ،خیر است.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از فعالیت 7 انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان فعال خبردادو گفت: خیران باید برای ارتقای شاخصه سلامت در جامعه تلاش کنند.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان 25 درصد از مسئولیت حوزه بهداشت و درمان را برعهده داردافزود: ارگان ها و نهادهای مختلف  نیز 75درصد از مسولیت بهداشتی و درمانی را برعهده دارند که باید به وظایف خود عمل کنند.
بابا محمودی با تاکید بر اینکه مسؤلان و مردم نباید نسبت به وظیفه خود کوتاهی کنند، ادامه داد: متاسفانه در زلزله اخیر شاهد تخریب خانه ها و بیمارستان با قدمت پایین بودیم که این نشان دهنده آن است برخی به مسئولیت خود به درستی عمل نکردند.
وی بر رعایت اخلاق حرفه ای در جامعه تاکید کرد و گفت: در ذات هر انسانی مقیاس سنجش وجود دارد که آگاه شدن به این مسئله اخلاق است.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید براینکه موسسه خیریه باید در بیمارستان ها راه اندازی شود، گفت: با راه اندازی این مراکز در بیمارستان ها خیرین با مشکلات  بیماران آشنا می شوند و بهتر می توانند در رفع این مسائل کمک کنند.

 

 

اخلاق جامعه دانشگاه علوم پزشکی درمان سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر