کد خبر: 549714 A

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد:

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: تامین فضاهای ورزشی در کنار مساجد و مصلی امری ضروری است .

به گزارش خبرنگار ایلنا،آیت الله نورالله طبرسی در دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان  و جامعه ورزشی استان  ،بر لزوم همگانی شدن ورزش در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت:  ورزش به لحاظ جسمی و روحی از اهمیت بالایی برخودار است بطوریکه در دعای کمیل نیز به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به اینکه  این دعا شروع ورزش معنوی را ورزش جسمی می داند ، افزود: انسانی که سالم نبوده و مریض باشد نمی تواند در راه سیر و سلوک گام بردارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: انسان هایی  می توانند در مسیر سیر و سلوک گام بردارند که تندرست باشند و این  یعنی اسلام به ورزش و خودسازی توجه ویژه دارد.

وی با بیان اینکه خواص ورزش جسمی سلامت بدن و خواص ورزش معنوی سلامت روح است  به همگانی شدن ورزش تاکید کرد و  افزود: امروزه ورزش جزو ضروریات زندگی است و باید به آن توجه شود.

آیت الله طبرسی گفت: انسانی که خضوع داشته باشد بر نفس خویش نیز مسلط است و ورزش می تواند در تحقق این امر اثر گذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه  بایستی ورزش را همگانی کنیم تا سلامت جامعه همگانی شود ، گفت: تنها وزارت بهداشت مسئول سلامت ما نیست بنابراین باید زمینه ورزش برای ایام فراغت و تامین سلامت  را به خوبی فراهم کنیم.

آیت الله طبرسی  با تاکید بر اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی به نداشتن و نبود فضای ورزش کافی و جامع در جامعه است ،افزود: تامین فضاهای ورزشی  در کنار مساجد و مصلی امری ضروری است .

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: باید بپذیریم که ورزش یک ضرورت است و بسیاری از بیماری ها ناشی از کم تحرکی و بی توجهی به ورزش است.

وی با بیان اینکه ورزش امروز به لحاظ سیاسی نیز مورد توجه قرار گرفته است ، ادامه داد: هنگامی که پرچم جمهوری اسلامی درمبادین ورزشی  کشورهای دیگر به اهتزار در می آید ممایه مباهات و افتخار است.

آیت الله  طبرسی با اشاره به اینکه بسیاری از شهرها و روستاهای استان از داشتن سالن ورزشی مناسب محروم هستند، گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی به دلیل توجه نکردن به امر ورزش است.

 

جامعه سلامت کم تحرکی ولی فقیه ورزش همگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر