کد خبر: 428245 A

معاون فرماندار شهرستان نور:تاکید کرد

معاون فرماندار شهرستان نور گفت: توانمندسازی حوزه زنان موجب کاهش آسیب های اجتماعی وافزایش بار ارزشی بانوان و خانواده خواهد داشت.

به گزارش ایلنا از شهرستان نور، سعید یزدانی روز  یکشنبه در نشست هم اندیشی بانوان فعال این شهرستان ،اظهار داشت: نهادهای اجتماعی می توانند نقش موثری در شناسایی زنان آسیب پذیر و توانمندسازی این قشر ایفا کنند.

یزدانی با اشاره به اینکه طلاق و اعتیاد از مهمترین آسیب های اجتماعی بانوان در جامعه هستند، عنوان داشت: علاوه بر فقر اقتصادی می توان شکاف اقتصادی، اختلاف درآمد و جهش درآمد را از عوامل طلاق نام برد. این عوامل سلیقه اجتماعی خانواده را تحت شعاع قرار می دهد.

وی گفت: نگاه ترحم آمیز به بانوان، زن را از لحاظ اجتماعی ناتوان جلوه می دهد و باید توانمندسازی را به عنوان راه حل کاهش آسیب های اجتماعی عنوان نمود.

معاون فرماندار شهرستان نور بیان نمود: توانمندسازی زن، بار مثبت اجتماعی و اقتصادی برای خانواده بر جای خواهد گذاشت. علاوه بر درآمد اقتصادی بانوان جامعه، باعث جلوگیری از آسیب های اجتماعی بسیاری خواهد شد.

یزدانی خاطرنشان کرد : زنان  محروم اجتماع، باید از طریق توانمندسازی اجتماعی، نقش خود را در جامعه بیابند و به ایفای نقش بپردازند.

وی افزود: اگر این آموزش ها و مشاوره ها منجر به ایجاد اشتغال شود ، گام بسیار موثری در این راه برداشته شده و می توان در این حوزه برنامه ریزی کرد، واشتغال های پایدار بیشتری ایجاد نمود.

 

آسیب های اجتماعی اعتیاد خانواده زنان فرماندار شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر