کد خبر: 403011 A

با حضور استاندار و مسئولان شهرستانی؛

استاندار مازندران به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی با حضور در روستای گنج افروز بابل با اهالی این منطقه دیدار و نشستی پیرامون مشکلات متعدد روستاهای این بخش برگزار کرد.

به گزارش ایلنا، ربیع فلاح ،استاندار مازندران به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی با حضور در روستای گنج افروز بابل با اهالی این منطقه دیدار و نشستی پیرامون مشکلات متعدد روستاهای این بخش برگزار کرد.

در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام روحانی، امام جمعه بابل با بیان مشکلات منطقه اظهار کرد: استفاده و برداشت بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه باعث خسارت‌های زیادی در منطقه شده و در سال‌های اخیر موارد بسیاری از طغیان رودخانه و سیل را در گنج افروز شاهد بودیم که یکی از علل مهم آن همین برداشت‌های بی‌رویه بود.

وی افزود: اجرای طرح هادی در منطقه باید با همت بیشتری از سوی بنیاد مسکن دنبال شود تا مردم بتوانند از برکات آن استفاده نمایند.

در ادامه این نشست یکی از اعضای شورای اسلامی روستای گنج افروز مسایلی مانند: تکمیل جدول جاده اصلی به طول2کیلومتر،آسفالت کمربندی گنج افروز، تخلیه آب از حدود ۴۰ هکتار زمین کشاورزی و احیای آن زمین ها، ادامه تعریض جاده گنج‌افروز به شیرگاه، تکمیل پروژه ساختمان اداری دهیاری  و تکمیل طرح هادی گنج افروز را بیان کرد.

بخش دیگر این نشست اختصاص یافت به بیان مطالبات مردم از سوی نیازآذری ، نماینده مردم شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی که در ابتدای سخنان خود رویکرد عمرانی در منطقه را زمینه‌ساز وحدت بین دستگاه‌های اجرایی دانست و خواستار تداوم آن شد.

وی افزود: مسئله ته‌ریز و آسفالت جاده نباید در بخش هایی متوقف شود و تا حوزه استحفاظی بابل باید ادامه داشته باشد تا برکات آن برا مردم منطقه ملموس باشد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای حل مشکلات راه‌های مواصلاتی با هماهنگی دو نماینده حوزه انتخابیه قائم‌شهر و سوادکوه به‌دنبال اتصال این راه به جاده فیروزکوه هستیم که امیدواریم با محقق شدن این طرح بار عمده‌ای از مشکلات ترافیکی منطقه برطرف، زمینه اشتغال و رونق در این جاده ترانزیتی مهیا شود که نیازمند همت مسئولان استانی و در راس آن استاندار مازندران است.

در پایان این نشست ، استاندار مازندران با تاکید بر روی خواسته‌های به حق مردم منطقه دستور داد فرماندار ویژه شهرستان بابل پیگیر مطالبات مردم باشد.

 محمد تقی عباسپور،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل نیزدر گزارش کوتاهی برخی از این پیگیری‌ها را بیان کرد .

 درپایان مدیران دستگاه‌های اجرایی به استاندار و مردم منطقه گنج افروز اعلام کردند: ظرف دو هفته آینده با نظر و کار کارشناسی ادارات کشاورزی، آّب، برق، راه و شهرسازی راه حل مناسب در کنار سایر پیشنهادات مطرح شده در جلسه تهیه و فاز عملیاتی حل این مشکلات آغاز گردد.

 

جدول مجلس شورای اسلامی مسئولان استانی و شهرستانی مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر