کد خبر: 401944 A

مدیرعامل شرکت گاز مازندران در نشست خبری اعلام کرد؛

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: شرکت گاز مازندران 180 میلیارد تومان از صنایع کوچک،بزرگ و خانوارها طلبکار است .

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،مدیرعامل شرکت گاز مازندران صبح امروز پنجشنبه ،در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه 80 درصد پرداخت یارانه ها درسطح کشور را شرکت ملی گاز انجام میدهد گفت:انتظار میرود از مردم و دستگاههای اجرایی با پرداخت بموقع دیون خود در این امر خطیر شرکت گاز ملی ایران را یاری نمایند.

محمد اسماعیل ابراهیم زاده تصریح کرد:در شرایطی که در آستانه هفته دولت میباشیم یکی از وظایف اصلی رسانه ها، انعکاس خدمات دولت به مردم است.

وی افزود:دولت تدبیر و امید علیرغم همه مشکلات تحمیل شده دولت قبل امروز در ریل آرامش و ثبات اقتصادی قرار گرفته است و حسن اعتماد مردم به دولت روز به روز درحال فزونی است.

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه تحریم ها برعلیه انرژی هسته ای برداشته شده است افزود:خدمات دولت ها، خدمات نظام است و هر دولتی عملکرد آن تابلو نظام است.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه 99% شهرهای استان مازندران از نعمت گاز بهره مند هستند گفت:در سال 94 علیرغم همه مشکلات 84 هزار خانوار در سطح استان صاحب گاز شدند و این نهضتی بزرگ در عرصه گازرسانی در کشور است.

ابراهیم زاده ادامه داد : فقط در شهر های کیاسر و فریم و رینه به دلیل عدم زیرساخت های مناسب گاز رسانی صورت نگرفته است  که طبق قولی که وزیر نفت دادند تا پایان سال 97 روستاهای بالای 20 هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد .

مدیرعامل شرکت گاز مازندران ارتباط با پیمانکاران خارجی را از اولویت برنامه های شرکت گاز ذکر کرد و افزود:با حمایت مدیرعامل شرکت گاز ایران امید داریم بتوانیم با جذب سرمایه گذاری خارجی از ظرفیت شرکت های خارجی استفاده نمایم.

وی افزود:در سال گذشته علیرغم همه مشکلات مالی این شرکت در استان 50 میلیارد تومان به پیمانکاران پرداخت نموده است و در حال حاضر این شرکت 15 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار میباشد.

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه فاز بندی روستاها از اولویت برنامه های شرکت گاز است تصریح نمود:در دهه فجر 96، یکی از مناطق صعب العبور مازندران منطقه آلاشت سوادکوه از نعمت گاز بهره مند خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران تصریح کرد:در شرکت گاز مازندران هیچ شبکه ای گازی وجود ندارد که کار آن ناتمام مانده باشد.

ابراهیم زاده از پرداخت کلیه بدهی های گذشته توسط اخذ تسهیلات بانکی خبر داد و افزود:مهمترین مشکلات شرکت گاز وصول مطالبات است و این مطالبات پس از دریافت به خزانه دولت پرداخت می گردد که پس از پرداخت یارانه باقی مانده برای پرداخت هزینه جاری شرکت گاز به این شرکت اختصاص می یابد

ابراهیم زاده با بیان اینکه 180 میلیارد تومان از صنایع و خانوارها در استان طلب کار است افزود:از این مقدار 10 درصد مربوط به صنایع و الباقی به دستگاههای اجرایی و خانوار مربوط میباشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران یکی از نیازهای ضروری برای ارائه پروژها اخذ این مطالبات دانست و افزود:انتظار شرکت گاز برای خدمات بهتر به شهروندان تسریع در پرداخت بموقع از سوی شهروندان است.

وی تصریح کرد:یکی از کارهای بزرگ شرکت گاز مازندران انتقال خطوط گاز از دامغان،کیاسر به ساری است که این پروژه بالغ بر هزار میلیارد تومان هزینه برآورده شده است و طول این خطوط به طول 170 کیلومتر با لوله 42 اینچ است که امیدواریم در سال 95 این پروژه بزرگ و منحصر بفرد به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران هزینه بالای خریداری علمک گاز را با رقم 30 میلیون تومان عنوان کرد و  گفت: علیرغم این هزینه های سنگین نهضت گاز رسانی همچنان ادامه دارد و به حمدالله با تلاش هایی که صورت گرفته پروژه نیمه کاره ای از سال های گذشته وجود ندارد .

وی خاطر نشان کرد:استان مازندران در شاخص گازرسانی به تعداد روستاها رتبه اول کشور را داراست و این شرکت در کشور در اخذ اعتبارات نیاز نیز رتبه اول را از آن خود کرده است.

ابراهیم زاده در پایان یادآور شد:کار ،میزان سنجش هر مدیر سالم و خدمت رسان به مردم است و باید هر مدیری در چارچوب قوانین هر سازمان است و تخطی از قانون در دولت تدبیر و امید جایگاهی ندارد.

 

 

 

انرژی هسته ای رسانه صنایع کوچک گاز مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر