کد خبر: 355785 A

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران عنوان کرد:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران جهت خدمت رسانی به مسافران عزیز در روزهای عید نوروز آمادگی کامل دارد.

به گزارش ایلنا از ساری ؛با فرا رسیدن روزهای پایانی سال 94 و تعطیلات عید نوروز 95 ، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران در ارتباط با اشاره به وضعیت و میزان آمادگی خدمت رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به هم استانی ها و مسافران عزیز در روزهای عید نوروز در استان مازندران اظهار داشت:استان مازندران از لحاظ زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی جزء استان­های برتر کشور محسوب می­شود.
طهماسبی، افزود: مازندران با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 150 هزار نفر دارای ضریب نفوذ اینترنتی بالاتر از 110 درصد است که از این حیث رتبه دوم کشور را بخود اختصاص داده است و به پشتوانه زیرساخت مناسب استان این امکان را فراهم شده است که تمام 2974 روستای دارای سکنه در استان دارای ارتباط باشند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ، اظهار داشت: که با افتتاح پروژه های زیرساختی در ایام ا... دهه فجر امسال، پهنای باند استان به میزان 122گیگ بر ثانیه افزایش پیدا کرده که از این میزان در حدود 25 گیگ بر ثانیه به شرکت مخابرات، شرکت­های ارائه ­دهنده سرویس اینترنت (PAP) و دستگاهای اجرایی واگذار شده و بقیه آن نیز آماده زیر بار رفتن است.
وی ادامه داد: در زمینه استفاده از تلفن همراه، با واگذاری بیش از 6.7 میلیون سیم کارت و فعال بودن بیش از 3.4 میلیون از آنها، ضریب نفوذ تلفن همراه در استان بیش از ۱۱0 درصد است.
طهماسبی عنوان کرد: که توسعه پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه در شهرهای استان در دست اجرا است.
وی با توجه به مسافر پذیر بودن استان - بویژه در روزهای نوروز تاکید کرد: سرویس های مخابراتی و ارتباطی باید بدون هیچگونه مشکل و اختلالی به مردم عزیر استان و مسافران محترم ارائه گردد که در همین راستا کمیته ارتباطات با حضور اداره کل ICT استان و نمایندگان سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه وزارت و اپراتورها تشکیل گردید و پیرو تشکیل این کمیته تمهیدات و هماهنگی های لازم از قبیل افزایش ظرفیت های ارتباطی، راه اندازی سایت های BTS سیار، راه اندازی مراکز ارائه خدمات و سرویس در مناطق پرتردد، ایجاد کشیک تیم های فنی و عملیاتی برای رفع هرگونه اختلال مخابراتی احتمالی در روزهای تعطیل و ... اندیشیده شده است.

 

ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران تعطیلات خدمت رسانی به مسافران عید نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر