کد خبر: 243285 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر رعایت مهندسی ارزش و مهندسی مجدد به دنبال این است که با سرعت‌بخشی به کار و ارتقای کیفیت پروژه‌ها، هزینه‌های غیرضروری را کاهش دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس ماده ۹۶ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور، وزارت راه و شهرسازی متولی طراحی و ساخت تمامی ساختمان‌های دولتی و عمومی است.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی به همراه مدیرکل راه و شهرسازی مازندران و مسئولان از عملیات احداثبیمارستان‌های استان با هدف رفع موانع و اطلاع از آخرین پیشرفت‌های فیزیکی پروژه‌های بازدید کرد.

محمدجعفر علیزاده در این بازدید با اعلام رضایت از پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها گفت: براساس ماده ۹۶ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور، وزارت راه و شهرسازی متولی طراحی و ساخت تمامی ساختمان‌های دولتی و عمومی است.

وی افزود: این امر در موافقت‌نامه‌های تعیین اعتبار این اداره کل به عنوان مجری طرح‌های دولتی تعیین می‌شود و بر این‌اساس تاکنون دو بیمارستان بزرگ در مازندران تکمیل و تحویل شده و در حال حاضر نیز ساخت پنج بیمارستان بزرگ در این استان در دست احداثاست.

علیزاده در این بازدید اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر رعایت مهندسی ارزش و مهندسی مجدد به دنبال این است که با سرعت‌بخشی به کار و ارتقای کیفیت پروژه‌ها، هزینه‌های غیرضروری را کاهش دهد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها تصریح کرد: مهندسی ارزش باید در تمام پروژه‌های عمرانی و در مراحل مطالعاتی لحاظ شود تا دوباره کاری نباشد.

علیزاده با ارائه راهکارهایی برای تسریع در روند اجرایی پروژه‌ها برای اتمام هر چه سریع‌تر قول مساعدت و هرگونه همکاری را داد.

اداره کل راه بیمارستان راه و شهرسازی روابط عمومی قانون مدیرکل راه و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی پروژه مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر