کد خبر: 240412 A

استاندار مازندران:

بحثتوسعه دولت الکترونیک در استان به عنوان یکی از برنامه های مهم ما برای برون سپاری خدمات دولت به مردم و شفاف سازی امور و ارتقاء سلامت اداری و خدمات مناسب به مردم مورد توجه جدی قرار گرفته است.

استاندار مازندران، عزم استانداران منطقه یک کشور برای توسعه فرصت های سرمایه گذاری را ستود و خواستار همایش های کاربردی برای تحقق این مسئله مهم در منطقه ۱ کشور شد.

به گزارش ایلنا، ربیع فلاح جلودار، که در نشست استانداران و معاونین برنامه ریزی و اشتغال منطقه یک کشور سخن می گفت از مردم مازندران به عنوان مردمانی علوی و ولایتمدار یاد کرد و گفت: برای مردم مازندران این افتخار بزرگی است که از همان ابتدا اسلام را با تشیع علوی پذیرفتند و در تمامی عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور پیشتاز هستند.

وی افزود: ریاست محترم جمهوری از حماسه بزرگ مردم مازندران در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شور و نشاط سیاسی که در کشور ایجاد کردند همیشه به نیکی یاد می کنند.

استاندار مازندران با اشاره به ظرفیتها و توانمندیهای مازندران در بخش های مختلف گفت: استان مازندران در تولید ۱۴ محصول زراعی، باغی و دامی و شیلاتی رتبه اول کشور را دارد.

وی تاکید کرد: از ۲۳۵۲۰۰۰ هکتار اراضی مازندران ۹۶۰۰۰۰ هکتار جنگل، ۹۸۲۰۰۰ هکتار مرتع و ۴۷۰۰۰۰ هکتار زراعی و باغی است و مازندران با ۳ / ۲ درصد اراضی زیر کشت ۷ / ۸ درصد تولید کشور را بر عهده دارد.

استاندار مازندران در ادامه به اقدامات و فعالیتهای انجام شده در استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: امروز دیگر بودجه دولتی پاسخگوی نیازها و مطالبات مردم نیست و رویکرد جدی ما در استان توجه به بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه همه جانبه استان است.

وی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری برای ارتقاء سلامت اداری گفت: بحثتوسعه دولت الکترونیک در استان به عنوان یکی از برنامه های مهم ما برای برون سپاری خدمات دولت به مردم و شفاف سازی امور و ارتقاء سلامت اداری و خدمات مناسب به مردم مورد توجه جدی قرار گرفته است.

فلاح، پیشنهاد کرد در جلسات کارگروه منطقه ۱ به حوزه توسعه دولت الکترونیک و بهره گیری از مشارکت بخش خصوصی برای توسعه استان عنایت ویژه ای شود.

وی عزم استانداران منطقه یک کشور برای توسعه فرصت های سرمایه گذاری را ستود و خواستار همایش های کاربردی برای تحقق این مسئله مهم در منطقه ۱ کشور شد.

قابل ذکر است در این نشست گزارش فرایند تدوین برنامه ششم توسعه، تدوین سیاستهای متوازن منطقه ای در برنامه و چگونگی ارتباط دو سویه استانداریها با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت کشور در تدوین برنامه توسط استاندار تهران و گزارش همکاری سازمان همیاری شهرداریهای استان در زمینه اقتصادی و عمرانی با تشکیل اتحادیه های منطقه ای و جلسات مشترک توسط استاندار سمنان ارائه شد.

همچنین استاندار قزوین در مورد مضامین و الزامات پیشرفت استان قزوین از دیدگاه مقام معظم رهبری گزارشی ارائه نمود.
ارائه گزارش با عنوان ایجاد شهر رسانه ای توسط معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری قم، ارائه گزارش استفاده از ظرفیت های مندرج در بند ز تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ در خصوص سرمایه گذاری در استانهای محروم و کمتر توسعه یافته توسطاستاندار گلستان، گزارش همایش فرصتهای سرمایه گذاری به شکل منطقه ای توسط معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران و گزارش بررسی لایحه بودجه سال ۹۴ و الزمات آن از سوی استاندار البرز از دیگر برنامه های این کارگروه در نشست استانداران منطقه ۱ کشور بود.

استان قزوین بخش خصوصی بودجه جنگل دولت دولت الکترونیک سازمان مدیریت و برنامه ریزی سلامت فرصت های سرمایه گذاری لایحه بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر