کد خبر: 239721 A

سرپرست شهرداری قائم شهر:

برای تحقق و وصول مطالبات، توجه ویژه به اعمال مثلثاعتماد(صداقت بیشتر، عدالت منطقی تر و شفافیت بالاتر) میتواند مثمرثمر واقع شود.

سرپرست شهرداری قائم شهر گفت: آمار درآمدی شهرداری قائم شهر امیدوارکننده است

به گزارش ایلنا، سید علی حجازی، ضمن تاکید بر این نکته یادآور شد: منابع درآمدی شهرداریها را می توان به دو دسته پایداروناپدار تقسیم کرد و انجام این امر و سایر فعالیت ها ی شهرداریها، بدون در اختیار داشتن منابع درآمدی مستمرو اعتبارات کافی امکان پذیر نخواهد بود و در این خصوص، شهرداریها برای شناخت جایگاه خود و یا شرایط محلی و امکانات موجود، و به منظور اداره شهر، به طریقی سعی در کسب درآمدهای مختلفی دارند.

حجازی افزود: برای تحقق و وصول مطالبات، توجه ویژه به اعمال مثلثاعتماد(صداقت بیشتر، عدالت منطقی تر و شفافیت بالاتر) میتواند مثمرثمر واقع شود ولی همانگونه که میدانید مشکلات مالی شهرداریها جهت تامین بسیاری از هزینه های جاری و عمرانی به قدرت خود باقی است.

وی، گفت: این موضوع سابقا " با کمکهای مالی وزارت کشور به شهرداریها در حل مشکلات شهرداریها بسیار موثر بوده است. این کمکها مقطعی و دارای نوسان بوده و از جانب وزارت کشور برای شهرداریها جهت فعالیتهای عمرانی یا خدماتی، درآمد مستمر و دائمی را فراهم نمی سازد. لذا شهرداریها جهت پروژهایی همچون آسفالت معابر، جدول گذاری، ایجاد فضای سبز، ایجاد معابر، خرید ماشین آلات و موارد مشابه، اغلب از این اعتبارات استفاده می نمایند.

حجازی در پایان ضمن تقدیر از اعتماد مردم شریف قائم شهر به خادمان آنان در شهرداری خاطر نشان کرد: بحمدالله و با درایت و مدیریت مسئولین و مدیران شهری بخصوص اعضاء محترم شورای اسلامی شهر، قدمهای بلندی رو به جلو برداشته و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

در ادامه مسئول درآمد شهرداری اظهار داشت: اتکای بیش از حد بسیاری از شهرداریها کشور به درآمدهای ناشی از بخش مسکن، در مقاطع بحرانی(وضعیتهای نوسانی اقتصاد به بخش خصوصی در بخش ساخت و سازها) درآمد وصولی شهرداریها را با مشکلات اساسی روبرو ساخته است.

علیپور، بودجه سال ۹۳ شهرداری قائم شهر را ۶۵۰ میلیارد ریال دانست و افزود: در یکماهه آذر ۹۳ رقمی بالغ بر ۱۰۰میلیارد ریال وصول داشته که در تاریخ درآمدهای شهرداری بی سابقه است.

وی به رشد۱۲۹ درصدی درآمد شهرداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره و خاطر نشان کرد: در ۹ ماهه گذشته ۳۶۰ میلیارد ریال در بخشهای مختلف درآمدی وصول داشته که جا دارد ضمن تشکر از کلیه همکاران شهرداری مضافا " از مردم فهیم و علاقمند به آینده شهر به خاطر اعتمادی که به ما دارند تشکر نمایم.

اقتصاد بودجه جدول شورای اسلامی شهر شهرداری فضای سبز مسکن مشکلات مشکلات مالی وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر