کد خبر: 234385 A

فرماندارساری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان:

بانک های دولتی باید به قانون اهتمام ورزند و در اجرای ماده ۱۱ بانکی از قوانین تبعیت کنند / بانک های دولتی باید به قانون اهتمام ورزند و در اجرای ماده ۱۱ بانکی از قوانین تبعیت کنند.

چهارمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان ساری به ریاست واحدی فرماندار ساری برگزارگردید.

به گزارش ایلنا از ساری، فرماندارساری با بیان اینکه ارائه تسهیلات اشتغال با نزدیک شدن فرصت بانک های عامل به حالت اورژانسی در آمده است گفت: در شرایط کنونی با توجه به شرایط استان برگشت هرگونه اعتبار به خزانه نوعی بی حرمتی به مسئولین شهرستانی است.

جواد واحدی با انتقاد از عدم مشارکت بانک های خصوصی در بحثاشتغال تصریح کرد: بانک های خصوصی علاوه بر اینکه هیچ مشارکتی در ارائه تسهیلات برای ایجاد اشتغال ندارند در بهترین نقاط ساری صاحب ملک هستند.

وی تاکید کرد یکی از وظایف اصلی بانک ها ی خصوصی هم پوشانی با دولت است و باتوجه به مشکلات تحریم اتفاقات صنعت و تولید نیاز مند ورود بانک های خصوصی است.

نماینده عالی دولت در ساری اضافه نمود: بانک های دولتی باید به قانون اهتمام ورزند و در اجرای ماده ۱۱ بانکی از قوانین تبعیت کنند.

واحدی با اشاره و درک از مطالبات بانک ها نیز گفت: قطعا یکی از وظایف اصلی بانک ها وصول مطالبات خود است و لی اصل موضوع نباید به فنا شدن و تعطیلی واحد های تولیدی گردد.

وی برگشت پول را مشکل اصلی بنگاه‌های تولیدی در شرایط فعلی دانست و گفت: از قدیم این مساله وجود داشته که تولید کنندگان مواد اولیه باید نقدی خریداری کنند، اما برگشت پول بابت فروش محصول همراه با تأخیر و مدت مواجه بوده است.

فرماندارساری اضافه کرد: همین مسأله باعثشده است واحد‌ها و کارخانجات تولید با کمبود نقدینگی مواجه شوند، لذا حل این مشکل توسط بانک ها می‌تواند کمک بزرگی در تقویت تحرک ایجاد شده در اقتصاد شود.

فرماندارساری در پایان جلسه خبراز کمیته راست ازمایی در ارائه تسهیلات بانکی در شهرستان ساری داد.

اشتغال اقتصاد ایجاد اشتغال پول تسهیلات بانکی دولت صنعت قانون مشکلات نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر