کد خبر: 221728 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

نرخ بیکاری زیاد است و کارگر با اندک حقوق هیچ انگیزه ای ندارد و اگر افزایش حقوق داشته باشد هیچگاه تقاضای بازنشستگی ندارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت:: کسی که مسئولیت جامعه کارگری را قبول می کند که نباید احساس خستگی کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، علی بابایی کارنامی در اولین گردهمایی تشکل های کارگری و بازنشستگی استان در جهت تقویت هم اندیشی در راستای وحدت، انسجام و حفظ منافع ملی در چارچوب قوانین کار و تامین اجتماعی که در اداره کل تعاون برگزار شد با بیان اینکه امروزه مشکلات عدیده ای در بحثاقتصادی داریم گفت: متاسفانه در چند سال اخیر مباحثاقتصادی را سیاسی اداره می کنیم.

وی ادامه داد: اقتصاد پدیده های مختلف دارد که یکی از انها قانون کار است.

بابایی، با طرح این سوال که چند درصد عامل تعطیلی واحدهای تولیدی قانون کار است گفت: قانون کار موجب رکود نشده است بلکه مشکلات جامعه کارگری به قدری زیاد است که پاسخگو نمی باشد، زیرا درد جامعه کارگری قابل شمارش نیست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت: کسی که مسئولیت جامعه کارگری را قبول می کند که نباید احساس خستگی کند.

وی خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری ما زیاد است و کارگر با اندک حقوق هیچ انگیزه ای ندارد و اگر افزایش حقوق داشته باشد هیچگاه تقاضای بازنشستگی ندارد.

بابایی با تاکید بر راه اندازی مجلس کارگری گفت: باید اساس نامه این مجلس در استان تشکیل شود و از ۳۰۰ نخبه کارگری در این مجلس دعوت شود و مانند قانون مجلس شورای اسلامی اجرایی شود تا مدیران دستگاه های اجرایی در خصوص مشکلات کارگری پاسخگو باشند و این ذهنیت بوجود بیاد که این جمع برای رفع مشکلات دارای طرح و برنامه هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خواستار تشکیل انجمن صنفی روزنامه نگاران در مرکز و شرق استان شد و اظهار داشت: متاسفانه تابحال درخواستی نداشته ایم و در صورت درخواست هرگونه اقدامی برای اصحاب رسانه انجام خواهیم داد.

اصحاب رسانه بازنشستگی بیکاری تامین اجتماعی جامعه حقوق قانون کار کار و رفاه اجتماعی مجلس شورای اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر