کد خبر: 218259 A

استاد دانشگاه گوتینگن آلمان:

دولت باید از کارخانجات صنایع چوبی حمایت کند و حمایت مطلق از این کارخانجات صورت گیرد / در اروپا اگر دولت‌ها چوب مورد نیاز صنایع مرتبط با چوب را فراهم نکنند، صاحبان این کارخانه‌ها، صنایع خود را به کشوری دیگر انتقال میدهند.

استاد دانشگاه گوتینگن آلمان گفت: با توجه به در حال توسعه بودن کشور ایران و وجود کارخانجات کاغذ سازی در ایران دولت موظف است برای تهیه مواد اولیه آنها برنامه ریزی صحیحی صورت انجام بدهد.

به گزارش ایلنا از ساری، علیرضا خرازی با بیان اینکه در جنگل های شمال می توان در کنار کاشتن درختان صنوبر گیاهان یکساله هم کاشته شود که طی یک سال دوبار برداشت داشته باشیم گفت: جنگل های شمال ایران می تواند در چرخه کاشت و برداشت علمی و اصولی قرار بگیرد، و ممنوعیت برداشت و یا طرح تنفس، منطق علمی ندارد.

وی با بیان اینکه بر اساس نوع آب و هوایی و گونه های موجود در جنگل های شمال می توان مواد اولیه کارخانه های صنایع چوبی را تامین کرد، اظهار داشت: ۹۰ درصد کاغذ در اروپا بازیافت می شود که این مقوله همواره باید مورد توجه صنایع چوبی ایران قرار بگیرد.

خرازی با بیان اینکه آلمان با یک پنجم مساحت ایران، ۱۱ میلیون هکتار جنگل دارد گفت: میزان جنگل های ایران هم به میزان کشور آلمان است که جنگل های ایران با توجه به جمعیت و کارخانه های موجود کم است.

استاد دانشگاه گوتینگن آلمان اظهار داشت: در کشور آلمان کاشتن همیشه در برابر برداشت است و هیچگاه ۱۱ میلیون هکتار جنگل ان کم نشده است.

خرازی تصریح کرد: دولت باید از کارخانجات صنایع چوبی حمایت کند و حمایت مطلق از این کارخانجات صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در اروپا اگر دولت‌ها چوب مورد نیاز صنایع مرتبط با چوب را فراهم نکنند، صاحبان این کارخانه‌ها، صنایع خود را به کشوری دیگر انتقال میدهند افزود: با توجه به اینکه اینگونه مراودها در کشور ما انجام نمیپذیرد باید دولت مکلف گردد که مواد اولیه این کارخانجات را تا مین نماید.

خرازی‌پور با انتقاد از اینکه در ایران دانشگاه‌ها رابطه زیادی با صنعت ندارند و این مسئله در آلمان، برعکس است، افزود: در آلمان اگر دانشگاه بخواهد پروژه‌ای را انجام دهد باید با شرکت‌های تجاری و کارخانه‌ها کار کند در غیر این صورت، دولت اعتباری برای آن پروژه اختصاص نمی‌دهد و به همین دلیل است که دانشگاه رابطه خوبی با صنعت دارد و می‌توانیم مشکلات صنایع را رفع کنیم.

این استاد دانشگاه گوتینگن آلمان با اشاره به اینکه کیفیت چوب هایی که در ایران تولید می شود نسبت به کشور المان مناسب نیست گفت: چوب هایی باید تولید شود که طی ۵ تا ۱۰ سال قابل استفاده باشد.

خرازی خاطرنشان کرد: ۲۷ کشور اتحادیه اروپا قرنطینه چوب وجود ندارد اما برای واردات چوب استاندارد هایی وجود دارد که لحاظ می شود که چوب های وارداتی آفت ندارند

آلمان اتحادیه اروپا استاندارد ایران تنفس جنگل دولت صنعت مشکلات واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر