کد خبر: 193222 A

استاندار مازندران:

ما معتقدیم در هر جامعه‌ای که قلم و صاحب اندیشه و قلم در صدر باشد مسیر ترقی و تعالی آن جامعه هموار می‌شود و در فرهنگ غنی ما نیز از خبر به عنوان " جان افزای " و اسباب قوت و قدرت یاد شده است

استاندار مازندران بر رعایت انصاف، عدالت و صداقت در عرصه اطلاع رسانی و خبر رسانی تاکید کرد و افزود: نکته مهم در عرصه رسانه تفکیک انتقاد از تخریب و تضعیف است مقام معظم رهبری تعبیری در این زمینه دارند و می فرمایند انتقاد به معنای عیب‏جویی اصلاً هیچ لطفی ندارد.

به گرازش ایلنا از ساری، استاندار مازندران که در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در متل بانک ملی بابلسر سخن می گفت ارزش و جایگاه قلم را در دین اسلام والا و ارزشمند خواند و گفت: خداوند در قرآن کریم به قلم قسم یاد می کند به همین دلیل تکریم از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه، تکریم قلم و صاحبان آن به عنوان منادیان آگاهی و دانایی است.

وی تاکید کرد: این مقام و مرتبت به حدی بالاست که در بعضی از روایات مقام صاحب قلم و اندیشه را فراتر از قدر و منزلت شهید تعبیر کرده اند که عرش در برابر مقام و عظمت خضوع می آید.

مقام عالی دولت در استان تصریح کرد: ما معتقدیم در هر جامعه ای که قلم و صاحب اندیشه و قلم در صدر باشد مسیر ترقی و تعالی آن جامعه هموار می شود و در فرهنگ غنی ما نیز از خبر به عنوان " جان افزای " و اسباب قوت و قدرت یاد شده است

ربیع فلاح نقش و رسالت خبرنگاران را ستود و گفت: در شرایط امروز زندگی و ویژگی‌های جامعه اطلاعاتی و ارتباطی همه ما برای فعالیت و زندگی بهتر به دریافت اطلاعات و اخبار نیاز مبرم داریم و تردیدی نیست که برای حرکت در مسیر بهتر و حضور فعالتر در عرصه اجتماع و پرداختن آگاهانه به مسئولیت ها، نیازمند آگاهی و دانایی هستیم که بخش اعظم این اطلاعات مورد نیاز، از سوی خبرنگاران و صاحبان قلم و اندیشه در اختیار جامعه قرار می گیرد.

وی در ادامه به بیان انتظارات از خبرنگاران پرداخت و اظهار داشت: خبرنگاران عزیز برای انجام رسالت خطیر و حساس خبرنگاری اولین و مهم‌ترین مسئله ای که باید رعایت کنند اخلاق در حوزه فعالیت خبر و خبرنگاری به عبارتی اخلاق رسانه ای است و در این راستا حفظ حریم خصوصی افراد، عدم ورود به این حوزه، توجه به آبروی اشخاص و عدم تضعیف فرهنگ ها و ارزش‌های جامعه بسیار مهم است ضمن آنکه دولت و حاکمیت هم باید حفظ حرمت صاحبان قلم و اندیشه را مورد عنایت قرار دهد

استاندار مازندران بر رعایت انصاف، عدالت و صداقت در عرصه اطلاع رسانی و خبر رسانی تاکید کرد و افزود: نکته مهم در عرصه رسانه، تفکیک انتقاد از تخریب و تضعیف است. مقام معظم رهبری تعبیری در این زمینه دارند و می فرمایند انتقاد به معنای عیب‏‌جویی اصلاً هیچ لطفی ندارد، هیچ فایده‏ ای هم ندارد ما هم انتظار داریم خبرنگاران عزیز انتقاد کنند نقد کنند با رویکرد اصلاح و قرار دادن امور در مسیر واقعی و در انجام این رسالت مهم مرز انتقاد و تخریب را بشناسند و ضعف‏‌ها و قوت‏‌ها را منصفانه کنار همدیگر قرار بدهد و بعد قضاوت کنند و راهکار ارائه کنند.

استاندار مازندران آنگاه به رویکرد دولت تدبیر و امید در مورد رسانه اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید انصافا قائل به رویکرد تعامل با رسانه ها و بالا بردن آستانه تحمل در مواجه با رسانه ها ست و رئیس جمهور محترم و دولت خدمتگزار به دنبال اعمال سلیقه و سیاق سیاسی خود در رسانه ها نیست و تاکید بر عدالت رسانه ای دارد.

توجه به امر مهم تولید محتوی و خبرهای تحلیلی و جریان ساز، حضور رسانه ای دانشگاهیان، نخبگان و صاحبنظران استان در رسانه های استان در دو حوزه رسانه های مکتوب و مجازی و ارائه مقالات کاربردی و تحلیلی و کارشناسی در حوزه های مختلف برای ایجاد بستر توسعه همه جانبه و پایدار استان از جمله انتظارات استاندار مازندران از رسانه های استان بود.

وی همچنین از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مراکز دانشگاهی استان خواست تا جهت آموزش خبرنگاران به صورت تخصصی و حرفه ای به طور جدی برنامه ریزی کنند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه از انتقاد استقبال می کنیم، گفت: نکته مهم دیگر بحثنگاه انتقادی صرف به مسائل استان است باید در کنار بیان نکات ضعف و انتقاد، فعالیتها و اقدامات در حال انجام را گفت تا در مردم امید و اعتماد را زنده کرد و این انتظار مقام معظم رهبری از همه ماست که امید در را جامعه تقویت کنیم.

دکتر ربیع فلاح از برگزاری جلسات منظم در استانداری مازندران برای حل مشکلات صنفی خبر داد و گفت: الحمدلله با برگزاری جلسات منظم در استانداری مازندران با هماهنگی معاون محترم سیاسی و امنیتی در جریان مشکلات خبرنگاران عزیز هستیم و امیدواریم بتوانیم برای حل مشکلات صنفی با بهره گیری از ظرفیت تشکلهای مرتبط با حوزه رسانه گام های بلندی برداریم.

استاندار مازندران در پایان تاکید کرد: ما خبرنگاران را ناظران و مشاورانی امین برای خودمان می دانیم و دست همکاری به سوی شما دراز می کنیم و همه شما عزیزان را مشاورانی صاحب صلاحیت و تابندگان نور به نقاط تاریک و ناشناخته و برجسته کننده ضعف ها میدانیم و یقین داریم با همکاری و مساعدت شما مسیر توسعه و پیشرفت مازندران هموار خواهد شد.

اخلاق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جامعه دولت دین رسانه مشکلات مقام معظم رهبری نخبگان اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر