کد خبر: 166648 A

با حضور، مشترکین صنعتی شرکت توزیع برق مازندران؛

همایش مدیریت مصرف برق صنایع، با حضور، مشترکین صنعتی شرکت توزیع برق مازندران، هیئت امنای شهرکهای صنعتی، سازمان صنعت معدن و تجارت استان، اعضای انجمن برق و الکترونیک شاخه مازندران، مدیران امورهای توزیع برق ۱۶گانه از حوزه آمل و فریدونکنار تا گلوگاه، مدیران و کارشناسان ستادی توزیع برق و مسئولین مصارف سنگین امورهای توزیع و… در ساری برگزار شد.

همایش مدیریت مصرف برق صنایع، با حضور، مشترکین صنعتی شرکت توزیع برق مازندران، هیئت امنای شهرکهای صنعتی، سازمان صنعت معدن و تجارت استان، اعضای انجمن برق و الکترونیک شاخه مازندران، مدیران امورهای توزیع برق ۱۶گانه از حوزه آمل و فریدونکنار تا گلوگاه، مدیران و کارشناسان ستادی توزیع برق و مسئولین مصارف سنگین امورهای توزیع و… در ساری برگزار شد.

به گزارش ایلنا از ساری، مهندس منوچهر جعفری در همایش مدیریت مصرف برق صنایع که در راستای طرح صالحین در محل باشگاه برق ساری با حضور مدیران عامل و مدیران برق و انر‍‍ژی صنایع با دیماند قراردادی ۵۰۰کیلووات به بالا و شرکت ها و دستگاه های مرتبط برگزار شد با اشاره به فرارسیدن فصل گرم سال و افزایش مصرف ان‍رژی برق توسط مشترکین اظهار داشت: صنعت برق علیرغم همه تلاشهایی که در زمینه صنعت برق دارد در طی ۴،۵سال اخیر مشکلاتی در حوزه نقدینگی دارد.

وی افزود: تقریبا ۷۴هزار مگاوات ظرفیت اسمی نیروگاه های کشور است و قدرت عملی نیز با توجه به راندمانهای نیروگاه ها کمتر از ۴۰درصد است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، با بیان اینکه تا سال ۹۴بایستی این راندمان را به ۴۰درصد برسانیم گفت: پیش بینی می شود در تابستان امسال مصرف انرژ‍ی به ۵۰هزار مگاوات برسد.

جعفری اظهار داشت: در طی جلسات، و توافقات چهره به چهره با صنایع توانستیم همکاری ۸۸صنعت را در سال گذشته در زمینه مدیریت مصرف برق داشته باشیم.

وی افزود: در تابستان سال گذشته کل مشترکین کشور یکهزار و ۸۶۰مگاوات مدیریت مصرف برق را داشتند که سهم بری استان درمجموع مشترکین ۱۰۲مگاوات بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران ضمن قدردانی از صنایع استان در جهت مدیریت مصرف برق ابراز داشت: حدود ۴۲مگاوات سهم بری صنایع استان در مدیریت مصرف بود که مبلغ ۴۱۸میلیون تومان جوایز به صورت تخفیف برای صنایع اعمال شده است.

جعفری، ضمن تاکید بر مدیریت مصرف در تابستان امسال، خواستار همکاری از سوی ۷۰۰مشترک صنعتی استان که بالای ۲۰۰کیلووات دیماند آنها است، شد.

وی ادامه با اشاره به افزایش تعداد صنایع از سال ۹۱ تا ۹۲ و رشد ۱۷درصدی آن افزود: میزان مصرف صنایع در طی این سالها ۸.۲درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید تعامل خوبی با مجلس دارد و از سال گذشته به بخش نیرو توجه دارد ابراز داشت: سال گذشته شرکت توزیع برق مازندران از بین ۳۲شرکت توزیع کشور رتبه اول را در زمینه مدیریت مصرف برق کسب کرده است.

جعفری، ابراز امیدواری کرد: تابستان سال جاری را بدون خاموشی صنایع سپری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۱۱۴کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۲۲۸کیلومتر شبکه فشار ضعیف با ظرفیت یکصد هزار و ۹۵۸کیلووات آمپر در نقاط مختلف استان نصب شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، با بیان اینکه میزان مشترکین این شرکت در سال گذشته ۵درصد رشد داشته است اظهار داشت: میزان فروش انرژی در سال جاری ۴ میلیارد و ۳۴۰میلیون و ۱۱۰هزار و ۳۷۹ مگاوات ساعت بوده که نسبت به سال گذشته ۲.۷۵درصد افزایش داشته است.

جعفری، در پایان سخنانش ضمن تاکید بر استفاده از انر‍ژی خورشیدی و بادی از سوی صنایع در بخش آبگرمکن ها ابراز داشت: اگر مصرف برق شبکه های با سوخت فسیلی به همین منوال ادامه داشته باشد در طی ۴۰سال آتی سوخت فسیلی نداریم.

وی از برنامه ریزی شرکت توزیع برق مازندران در استفاده از انرژ‍ی خورشیدی ۵۰تا ۶۰مگاوات در جهت تامین برق مساجد، روستاهای صعب العبور و…خبر داد گفت: روش استفاده از انرژی خورشیدی یک روش برگشت سرمایه و دارای توجیه اقتصادی بوده که نسبت به سوخت فسیلی آلایندگی نیز ندارد.

در پایان مراسم از ۸۸صنایع استان مازندران که در مدیریت مصرف انر‍ژی ۴۲.۹درصد صرفه جویی در مصرف برق و انرژی داشتند تجلیل به عمل آمد.

استان مازندران الکترونیک انرژی برق دولت رشد سازمان صنعت معدن و تجارت استان صرفه جویی در مصرف صنعت ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر