کد خبر: 160126 A

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبرداد:

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از رشد بیش از ۲۶ درصدی صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران به خارج از کشور در سال گذشته خبر داد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از رشد بیش از ۲۶ درصدی صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران به خارج از کشور در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، دلاور حیدرپور طی گفتگویی اظهار داشت: در سال گذشته بالغ بر ۱۳۱ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش بیش از ۱۹۶ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۴۲۰ دلار از گمرکات استان مازندران به خارج از کشور صادر گردید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن(۹۱) از لحاظ وزنی بیش از ۲۶ درصد و از لحاظ ارزش حدود ۲۲ درصد رشد داشته است.

او با بیان اینکه این محصولات شامل فرآورده‌های لبنی، مرکبات، سیب درختی، گل و گیاه زینتی، کیوی و سایر محصولات کشاورزی بوده، عراق، جمهوری آذربایجان، روسیه، ترکمنستان و قزاقستان را از کشورهای هدف صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران در سال گذشته اعلام داشت.

وی در پایان افزایش سطح مهارت و تخصص تولیدکنندگان محصولات کشاورزی، تنوع و کیفیت بسته بندی محصولات کشاورزی، افزایش توان بازاریابی صادر کنندگان این محصولات، بالا بودن کیفیت محصولات کشاورزی، ثبات ارزش دلار، حضور در نمایشگاه‌های کشورهای هدف جهت معرفی توانمندی‌های صادراتی، معرفی بازارهای هدف جدید، اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری، بازاریابی، وجود مشترکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی با بعضی از کشورهای همسایه و… را از جمله دلایل رشد صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران به خارج از کشور در سال گذشته برشمرد.

استان مازندران جهاد کشاورزی دلار رشد روسیه عراق فرآورده های لبنی قزاقستان محصولات کشاورزی مرکبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر