کد خبر: 158838 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران در جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم مازندران، آموزش و پرورش را زیربنای توسعه پایدار و همه جانبه خواند.

استاندار مازندران در جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم مازندران، آموزش و پرورش را زیربنای توسعه پایدار و همه جانبه خواند.

به گزارش ایلنا از ساری، ربیع فلاح در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاند شهید مرتضی مطهری به عنوان اسوه و الگوی معلمان، جایگاه معلمان را بسیار والا و ارزشمند خواند و گفت: در انقلاب ما که انقلابی فرهنگی است معلمان از جایگاه رفیع و ارزشمندی برخوردارند.

وی افزود: امروز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری دغدغه فرهنگی است که در شعار سال ۹۳ نیز به این موضوع اشاره کردند امیدوارم در این سال همکاران عزیز آموزش و پرورش با برنامه و استراتژی مشخص در جهت اعتلای فرهنگ جامعه گام بردارند.

مقام عالی دولت در استان خواستار مشارکت فعال‌تر همه فرهنگیان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شد و تاکیدکرد: پتانسیل عظیم و ارزشمند آموزش و پرورش باید به کمک دولت بیاید و دولت منتخب مردم را در جهت تحقق برنامه‌ها یاری نمایند که اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در کشور نیز یکی از همین برنامه هاست و معلمان عزیز می‌توانند با آگاهی بخشی و ترغیب افراد متمکن به انصراف از دریافت یارانه در این بخش تاثیر گذار باشند.

وی مازندران را دارای ظرفیت عظیم فرهنگی خواند و گفت: همه ما باید فرصت مسئولیت‌ها را قدر بدانیم و حتی یک لحظه از این فرصت خدمت را هدر ندهیم.

استاندار مازندران خواستار تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی و بهره گیری از تجارب آنان در فرایند تعلیم و تربیت شد و گفت: ما با تمام توان در خدمت آموزش و پرورش خواهیم بود چرا که معتقدیم آموزش و پرورش زیربنای توسعه پایدار و همه جانبه است و امروز هر جامعه‌ای به دنبال توسعه همه جانبه و پایدار است باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کند که این سرمایه گذاری هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری پایدار و اثربخش است.

قابل ذکر است در ابتدای این جلسه علی قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش مازندران گزارشی از نحوه انتخاب معلمان نمونه و برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته بزرگداشت مقام معلم ارائه نمود و گفت: از مجموع معلمان و مدیران آموزش و پرورش مازندران ۵۸۸۹ نفر فرم انتخاب معلم نمونه را تکمیل کردند که ۶۶۲ نفر به عنوان معلم نمونه شهرستان انتخاب شدند وی افزود: ۴۵۷ پرونده برای بررسی و انتخاب معلمان نمونه کشوری و استانی به ستاد بزرگداشت مقام معلم استان رسید که پس از بررسی‌های انجام شده ۱ نفر به عنوان معلم نمونه کشوری و ۲۹ نفر به عنوان معلم نمونه استانی معرفی شدند.

وی تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای فرهنگی، دیدار فرهنگیان با مقام معظم رهبری، برگزاری صبحگاه مشترک بسیج فرهنگیان، همایش انجمن اولیاء و مربیان، مراسم تجلیل از معلمان نمونه استانی با حضور مسئولان کشوری و استانی و ده‌ها برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی را از جمله برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام معلم در مازندران اعلام کرد.

آموزش و پرورش اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها انقلاب پیشکسوتان تعلیم و تربیت توسعه پایدار خانواده معلم مقام معظم رهبری یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر