کد خبر: 145617 A

سرپرست شبکه بهداشت بابلسر خبرداد:

بعد از حوادثناشی از تصادفات عامل بعدی بیماری‌های سرطانی است که تاکنون بیش از ۱۰۰ نوع سرطان شناخته شده است.

محسن نبی‌زاده سرپرست شبکه بهداشت بابلسر در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر با بیان اینکه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی صرف توجه به بحثبهداشتی کافی نیست، اظهار داشت: به بحثبیماری‌های غیر‌واگیر که بر امنیت جامعه تاثیر می‌گذارد و به نوعی با امنیت جامعه ارتباط دارد و باید توجه بیشتری شود.

به گزارش ایلنا از بابلسر، وی با اشاره به بازدید فرماندار از کارگاه شکر سرخ بهنمیر و با بیان اینکه وضعیت بهداشتی این کارگاه‌ها مناسب نیست، افزود: برای ساماندهی این کارگاه‌ها جلساتی تشکیل و قرار شد بحثبهداشتی آن‌ها مورد توجه قرار گیرد.

نبی‌زاده به اجرای طرح ویزیت رایگان پزشک و دارو در ۶ منطقه به ویژه در مساجد روستاهای اقماری در پوشش و دور از مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت در ایام‌الله دهه فجر اشاره کرد و گفت: این خدمات در دو روز به طور همزمان در ۶ نقطه بابلسر، عرب‌خیل و هادی‌شهر، باقرتنگه، بهنمیر و عزیزک اجرا شد.

سرپرست شبکه بهداشت بابلسر با اشاره به هفته پیشگیری و اطلاع‌رسانی از سرطان در تاریخ هشت تا ۱۵ بهمن‌ماه افزود: مردم درباره بیماری‌های سرطانی اطلاعات چندانی ندارند و اگر در این زمینه باور‌ها را اصلاح کنیم و آموزش‌ها را بیشتر بسیار موفق عمل کردیم.

وی با بیان اینکه نخستین عامل مرگ و میر در دنیا بیماری‌های قلبی عروقی است، گفت: بعد از حوادثناشی از تصادفات عامل بعدی بیماری‌های سرطانی است که تاکنون بیش از ۱۰۰ نوع سرطان شناخته شده است.

نبی‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۴ میلیون نفر در جهان مبتلا به بیماری‌های سرطانی هستند، اذعان داشت: براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۲۴ میلیون نفر می‌رسد.

سرپرست شبکه بهداشت بابلسر در ادامه با اشاره به اینکه هفته اول اسفند، هفته سلامت مردان ایرانی است، تصریح کرد: محور اصلی آن «تاثیر سوانح و حوادثشغلی و ترافیکی بر سلامت مردان» با شعار «سوانح و حوادث، در کمین سلامت مردان» تاکید دارد.

نبی‌زاده با بیان اینکه در هر ساعت ۴۰ نفر در جهان در اثر حوادثناشی از کار جان خود را از دست می‌دهند، خاطرنشان کرد: بیشترین حادثه دیدگان از حوادثناشی از کار، در کشور ما بین گروه سنی ۵۹ ۲۵ سال قرار دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با استفاده از آموزش می‌شود از بسیاری بیماری‌ها جلوگیری کرد.

بیماری های قلبی عروقی پوشش جهان سازمان بهداشت جهانی سرطان سلامت سلامت مردان فرماندار مرگ بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر