کد خبر: 126350 A

به منظور صیانت از حریم راه‌ها؛

به منظور حفظ و حراست از حریم راهها و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز نشست مشترک مسؤلین راه و شهرسازی منازندران با فرماندهی نیروی انتظامی این استان برگزار شد.

به منظور حفظ و حراست از حریم راه‌ها و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز نشست مشترک مسؤلین راه و شهرسازی منازندران با فرماندهی نیروی انتظامی این استان با هدف تعامل و همکاری همه جانبه برگزار شد.

به گزارش ایلنا از ساری، سید علی اسد مدیرکل راه و شهرسازی استان در این نشست ضمن قدردانی از زحمات ماموران مخلص نیروی انتظامی در عرصه‌های مختلف اجتماعی عنوان کرد: حریم راههای مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی و همچنین نزدیکی شهر‌ها و روستا‌ها وتقاضای بی‌شمار تفکیک اراضی در حاشیه راه‌ها برای مشاغل مرتبط با نیاز استفاده کنندگان از جاده‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده که این مهم عاملی شده تا ساخت و سازهایی در اراضی حاشیه راه‌ها بدون مجوز از مراکز ذیربط بصورت غیر مجاز صورت پذیرد.

وی ضمن اشاره به این مطلب که متأسفانه تجاوز به حریم راه‌ها در استان باعثمتوقف شدن اکثر پروژه‌های راهداری و راهسازی شده اظهار داشت: حضور تاثیرگذار نیروی انتظامی در کنار راهداران می‌تواند نقش مهمی در تخریب و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و همچنین تجاوز به حریم راه‌ها ایفا نماید.

اسد در این نشست خواستار عزم و ارادة ملی همه مردم علی الخصوص مالکین حاشیه راه‌ها در زمینه پاکسازی حریم راه‌ها شد و اظهار داشت: ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌ها یعنی استقبال از پیامدهای ناگوار ترافیکی و ناامنی شدید در سطح محور‌ها و همینطور محدودیت اراضی برای توسعه و تعریض محور‌ها که این مسائل می‌تواند در سطح وسیع‌تر عاملی در جهت رکود توسعه همه جانبه این استان سرسبز و ولایت مدار باشد.

سردار مسعود جعفری نسب فرماندهی نیروی انتظامی مازندران در این نشست ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه حیاتی راههای استان در کشور عنوان کرد: راههای ارتباطی مازندران به دلیل گردشگر پذیر بودن و نزدیکی به پایتخت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و از راههای بسیار پر تراکم محسوب می‌شوند.

وی صیانت از حریم راه‌ها را به منظور توسعه آتی راه و حفظ سرمایه ملی، از وظایف ذاتی عموم مردم دانست و خاطر نشان ساخت: زیبا سازی و پاکسازی حریم راه‌ها نیاز به یک فرهنگ سازی وسیع در سطح جامعه داشته و همه آحاد مردم باید نسبت به این مهم خود را مسئول بدانند.

فرماندهی نیروی انتظامی مازندران تصریح کرد: با توجه به اینکه محورهای استان نیاز اساسی به ارتقاء و توسعه و تعریض داشته، این پدیده ناموزون و نامتعارف(تجاوز به حریم راه‌ها) اثرات بسیار سویی را در سطح محور‌ها ایجاد نموده است.

سردار جعفری نسب از آمادگی کامل نیروی انتظامی مازندران برای صیانت از حریم راه‌ها خبر داد و اظهار داشت: نیروی انتظامی مازندران با تمام توان این آمادگی را دارد که در جهت رفع موانع و مشکلات اجرایی حریم راه‌های استان گام برداشته چرا که نگاه ما به محورهای ارتباطی استان یک نگاه فرا استانی است.

گفتنی است به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راه‌ها، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع صد متر از انتهای حریم راه‌ها و حریم راه آهن‌های کشور و در طول کنارگذرهائی که وزارت راه و شهرسازی احداثنموده یا می‌نماید و یا مسئولیت نگهداری آنرا به عهده دارد بدون کسب مجوز از وزارت مذکور ممنوع است.

ایمنی راه ها تجاوز جامعه راه و شهرسازی راه و شهرسازی استان ساخت و ساز قانون نیروی انتظامی وزارت راه و شهرسازی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر