سرخط خبرها:
کد خبر: 112719 A

استاندار مازندران:

بر اساس برآورد های صورت گرفته برای اتمام ساخت این سد ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. / باید برای ساخت بدنه این سد از مصالح داخل رودخانه هراز استفاده شود.

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در نشست بررسی مشلات سد هراز در محل کارگاه این سد به پیشرفت حدود ۱۵ درصدی این سد اشاره کرد و گفت: بر اساس برآورد‌های صورت گرفته برای اتمام ساخت این سد ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش ایلنا از ساری، وی با تاکید بر اینکه باید برای ساخت بدنه این سد از مصالح داخل رودخانه هراز استفاده شود افزود: پنج تونل آبراه انحرافی سد هراز ساخته شد ضمن انکه تونل دیگر آن نیز هم‌اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

ربیع فلاح با اشاره به اینکه امسال ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای این منظور تخصیص یافته است اظهار داشت: از دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی این سد سالانه ۱۷۰ مگاوات برق به دست خواهد آمد.

وی یکی از مزیت‌های ایجاد این سد را علاوه بر تامین آب کشاورزی، تامین آب آشامیدنی شهرهای گروه الف مازندران برشمرد و افزود: هم اکنون شهرهای آمل، بابل، بابلسر، فریدونکنار و محمودآباد با جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری با مشکل آب شرب مواجه هستند که تامین یکصد میلیون متر مکعب مورد نیاز این شهر‌ها از سد هراز، مشکل موجود را برطرف خواهد کرد.

برق کشاورزی مازندران میلیارد ساری اتمام بابلسر اعتبار هراز سد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر