کد خبر: 1106160 A

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بابل:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت:از زمان شیوع کرونا تاکنون در بابل تعداد ۱۱۹۸ کودک زیر ۱۰ سال بعنوان بیماران مشکوک و قطعی به کرونا بستری شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید فرزاد جلالی با اعلام این خبر گفت:از  کل موارد مشکوک بستری در ۵ موج اپیدمی در شهرستان بابل؛ ۵۰.۶ درشد  مرد و ۴۹.۴ درصد زن بودند. 

او ادامه داد:میانگین سنی کل موارد، ۵۳ سال بود. 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه میانگین سنی در موج پنجم نسبت به موج اول،  ده سال کمتر شده است،افزود: به طوری که در موج اول به طور متوسط میانگین سنی بستری شدگان ۵۶ سال بوده که در موج پنجم به ۴۶ سال رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: در موج پنجم نسبت به موج اول روند درصد ابتلا در گروه سنی بالای ۴۰ سال کاهش یافته بطوری که این مورد در گروه سنی بالای ۸۰ سال به نصف رسیده است. 

وی ادامه داد: در این موج به همان نسبت ابتلا در گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال افزایش یافت.

 جلالی گفت:در ۱۷ ماه گذشته از زمان شیوع کرونا تاکنون ۲.۸ درصد از جمعیت شهرستان بابل بعنوان مشکوک به کووید در یکی از بیمارستانهای شهرستان بابل بستری شدند، که کمترین آن با  نیم درصد جمعیت مربوط به گروه سنی ۱۰ تا ۱۹ سال و بیشترین با ۱۵ درصد گروه سنی مربوط به افراد بالای ۸۰ سال بود

او افزود: از زمان شیوع کرونا تاکنون در بابل تعداد ۱۱۹۸ کودک زیر ۱۰ سال بعنوان بیماران مشکوک و قطعی به کرونا بستری شدند.

این مقام مسئول ادامه داد:۳۲ درصد از میزان بستری در بابل مربوط به افراد بین ۶۰ تا ۷۹ سال و ۳۰ درصد هم بین ۴۰ تا ۵۹ سال می‌باشد

وی افزود:۱۱.۷ درصد هم از کل بستری شدگان را گروه سنی ۸۰ سال به بالا تشکیل می دهند

جلالی گفت:تا کنون حدود ۹۰ هزار تست کرونا ( اعم از PCR و رپید تست ) از جمعیت شهرستان گرفته شد.

 

انتهای پیام/
دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرونا بابل بستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر