کد خبر: 1105685 A

رئیس سازمان صمت مازندران اعلام کرد:

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران از افزایش ۳۰ درصدی قیمت انواع نان در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حسینعلی قوانلو با اعلام این خیر گفت: افزایش قیمت نان برای نانوایی های یارانه یک یا دولتی و یارانه دو یا نیمه آزادپز در کارگروه آرد و نان استان مصوب و به نانوایی ها ابلاغ شده است.

 وی افزود : طبق این مصوبه قیمت هر قرص نان بربری با وزن چانه ۴۲۰ گرم در نانوایی های یارانه یک ۱۰ هزار ریال ، لواش با وزن چانه‌ ۱۴۰ گرم چهار هزار ریال ، تافتون با وزن چانه ۴۵۰ گرم هفت هزار و ۵۰۰ ریال و قیمت هر یک عدد نان سنگگ با وزن چانه ۴۵۰ گرم ۱۵ هزار ریال تعیین شده است.

او گفت : همچنین در این مصوبه قیمت هر یک عدد نان بربری در واحدهای خبازی نیمه آزادپز با وزن چانه ۵۲۰ گرم ۱۵ هزار ریال ، لواش با وزن چانه ۱۵۰ گرم چهار هزار و ۵۰۰ ریال ، تافتون با وزن چانه ۲۵۰ گرم هشت هزار ریال و قیمت هر یک عدد نان سنگگ با وزن چانه ۴۸۰ گرم نیز ۲۰ هزار ریال تعیین شده است.

رییس سازمان صمت مازندران از جمله دلایل اصلی افزایش قیمت نان را بالا بودن هزینه‌های تولید از جمله خمیرمایه و دستمزد کارگر عنوان کرد و گفت : برای جبران این هزینه‌ها، قیمت واقعی انواع نان باید ۶۰ تا ۶۵ درصد افزایش می یافت ولی برای جلوگیری از وارد شدن فشار به مصرف کنندگان ، افزایش تعدیل شده در نظر گرفته شده است.

 

 

 
 

 

انتهای پیام/
افزایش قیمت دستمزد سازمان صنعت معدن و تجارت وزن مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر