کد خبر: 1094984 A

نماینده ولی‌فقیه در مازندران:

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با تأکید بر تقویت امکانات و بودجه تبلیغات اسلامی گفت: در جنگ نابرابر نرم، باید نهادهای فرهنگی و سربازان جبهه نرم تقویت شوند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ساری نمازگزاران را به تقوای الهی توصیه کرد و گفت: رفت‌وآمد با پاکان و هم‌نشینی با انسان‌های باتقوا افراد را به سمت تقوا سوق می‌دهد.

وی دنیاگرایی را سرچشمه بی‌تقوایی و شناخت دنیا را سرچشمه پاکی دانست و افزود: کسانی که خود را وابسته به دنیا می‌کنند نه‌تنها به دنیا نمی‌رسند بلکه آخرت خود را نیز از دست می‌دهند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه آیت‌الله شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش و اینکه دو تن از یاران شهید بهشتی، مازندرانی بودن، گفت: مبارزه با فساد و مفسد در دوره ریاست آقای رئیسی از این قوه شروع‌شده است و با مفسدان در این قوه برخورد شده است

وی با تقدیر از تلاش‌های متصدیان قوه قضائیه و دستگاه قضائی افزود: تا زمانی که درون قوه قضائیه پاک نباشد نمی‌تواند با فساد در بیرون و جامعه مبارزه کند و بازگرداندن و احیای کارخانه‌ها و صنایع، بازگشت اموال بیت‌المال و اراضی به بیت‌المال ازجمله اقدامات صورت گرفته توسط این قوه بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: باید هم حقوق عامه و حقوق اشخاص حفظ و از بی‌عدالتی جلوگیری شود.

وی همچنین با گرامیداشت هفته تبلیغات دینی و اطلاع‌رسانی دینی از خدمات فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تقدیر کرد و خواستار رفع مشکلات فراروی این سازمان شد و گفت: در مازندران ۷۰ نفر از نیروهای تبلیغات اسلامی استان بازنشسته شدند ولی مجوز نیرو به آن داده نشده است.

امام‌جمعه ساری مکان استیجاری و کمبود بودجه فرهنگی را ازجمله مشکلات تبلیغات اسلامی در مازندران عنوان کرد و گفت: در جنگ فرهنگی، نباید نهاد فرهنگی فقیرانه و با دست‌خالی به جنگ دشمن برود؛ تجهیز سربازان جنگ نرم ضروری است.

آیت‌الله لائینی با اشاره به بازخوانی هفته حقوق بشر، گفت: انفجار هفتم تیرماه، شهادت شهدای محراب و غیره را ازجمله دستاوردها و جنایات حقوق بشر آمریکایی است.

امام‌جمعه ساری به هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: یکی از آسیب‌های اجتماعی نگران‌کننده در جامعه مواد مخدر است و برخی از جنایت‌ها معلول اعتیاد است.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با تقدیر از حضور باشکوه مردم در انتخابات اظهار داشت: حضور ۶۱ درصدی مردم استان در پای صندوق‌های رأی باشکوه بوده است و امیدواریم رئیس‌جمهور منتخب به داد دردها و مشکلات جامعه برسد.

آیت‌الله لائینی بابیان اینکه امنیت رأی‌دهندگان در کشورهای دیگر تأمین نشده است، افزود: کسانی که در خارج از کشور در پای صندوق‌های رأی شرکت کردند، جهاد کردند و این افراد به‌صورت سازمان‌یافته توسط منافقان با انواع توهین و تهمت مواجه شدند و مدعیان حقوق بشر مشوق عدم شرکت در انتخابات بودند.

وی همچنین با اشاره به وجود برخی اختلالات در ساعات آغازین رأی‌گیری ادامه داد: دو ساعت تأخیر در برگزاری انتخابات پسندیده نیست و باید تدابیر لازم قبل از انتخابات انجام می‌شد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران به گلایه‌مندی برخی داوطلبان و کاندیداهای شوراها نسبت به حواشی ایجادشده است، گفت: باید به این مسائل از مسیر قانونی و نظارتی رسیدگی شود.

 

انتهای پیام/
بودجه تبلیغات اسلامی جنگ حقوق ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر