کد خبر: 1088688 A

عضو دفتر نظارت و بازرسی انتخابات مازندران:

عضو دفتر نظارت و بازرسی انتخابات مازندران گفت: ناظران انتخاباتی به‌صورت ویژه فرایند انتخابات را تحت کنترل قرار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمدعلی نیرین روز شنبه در نشست با خبرنگاران با توضیح این نکته که در تمامی انتخابات پس از انقلاب اسلامی همواره فرایند انتخابات در محل شعبه‌های اخذ رای و صندوق‌ها طبق مقررات از سلامت انتخاباتی برخوردار بوده‌اند، گفت: هر آنچه از کلیات تخلفات انتخابات گفته می‌شود، خارج از محل اخذ رای بوده است که این موارد نیز پس از بررسی مستندات مورد پیگرد بازرسان قرار می‌گیرد.

وی بابیان این‌که مقدمات و تمهیدات لازم و کافی از مدت‌های قبل و با برگزاری نشست های توجیهی و تخصصی بین ناظران انتخابات در تمامی شهرستان‌های مازندران اندیشیده شده است، افزود: هم‌اکنون تمامی ناظران برای انجام وظایف قانونی خود به‌طور کامل توجیه شده و آماده برگزاری انتخابات در روز ۲۸ خرداد هستند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان ساری گفت: دفتر نظارت و بازرسی انتخابات مازندران برخی از شعب اخذ رای را که در انتخابات گذشته شائبه‌های تخلفات در آن مطرح بود، شناسایی کرده است و این آمادگی را وجود دارد تا به‌صورت ویژه تحت نظارت قرار بگیرد.

وی بابیان این‌که ادعای وجود تخلفات اصلاً ملاکی برای طرح موضوع و ثبت شدن توسط بازرسان و پیگیری نیست، ادامه داد: گزارش‌های میدانی بازرسان و ناظران بر انتخابات از اهمیت مهمی برخوردار است و این افراد طبق مستندات تخلفات را رصد و گزارش می‌کنند.

نیرین یادآور شد: این‌که به‌صورت کلی‌گویی از تخلفات انتخاباتی گفته شود، مبنایی برای هیات نظارت و بازرسی شورای نگهبان  استان مازندران نیست، بر این اساس ناظران حضور میدانی دارند و در شعب اخذ رای که از حساسیت بیشتری برخوردار است، ناظران به‌صورت ویژه فرایند انتخابات را تحت کنترل و رصد قرار می‌دهند.

وی افزود: اعضای این هیات تا از همان دقایق اول شروع رای گیری بر روند رای گیری نظارت کامل خواهند داشت تا هیچ خدشه‌ای به روند برگزاری وارد نشود.

عضو دفتر نظارت و بازرسی انتخابات مازندران گفت: مردم ایران صرف‌نظر از این‌که چه کسی برنده انتخابات است، با حضور حداکثری تکلیف شرعی و عقلی خود را انجام می‌دهند.

وی ادامهِ داد: همواره برنده اصلی انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران مردم هستند و مطمئناً در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ نیز مردم مازندران همراه با ملت فهم سراسر کشور حماسه‌ای خلق خواهند کرد که پشتوانه محکمی برای نظام خواهد بود.

نیرین گفت: با شروع تبلیغات داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، تنور انتخابات گرم‌تر شده است و این موضوع در استان مازندران به ویژه شهرستان ساری به‌صورت جدی نمود پیداکرده است.

 

انتهای پیام/
انتخابات سلامت شوراهای اسلامی شهر نظام جمهوری اسلامی ایران ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر