کد خبر: 1086456 A

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه:

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه از آغاز برداشت گیلاس نوبرانه در 30 هکتار باغات گیلاس شهرستان سوادکوه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حمیدرضا شهابیان با اشاره به آغاز برداشت گیلاس نوبرانه در 30 هکتار باغات شهرستان سوادکوه، گفت: میانگین عملکرد این محصول 7 تن در هکتار برآورد و پیش‌بینی می‌شود 210 تن گیلاس از باغات این شهرستان، برداشت شود.

وی با اشاره به کوهستانی و ییلاقی بودن این منطقه، ادامه داد: به دلیل اقلیم کوهستانی و آب‌وهوای مناسب در اکثر مناطق شهرستان هم‌زمان با رشد میوه، باعث کیفیت و مرغوبیت محصول می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه گفت: ارقام گیلاس در باغات سوادکوه در اواسط اردیبهشت و خردادماه قابل‌برداشت بوده و به دلیل نوبرانه بودن این محصول و اقلیم مناسب مؤثر در عملکرد و کیفیت محصول، باوجود سطح زیر کشت کم، نقش محسوسی در افزایش درآمد باغداران دارد.

شهابیان افزود: از ارقام عمده مورد کشت منطقه می‌توان گیلاس تک‌دانه، زودرس، برالیت و صورتی کرج را نام برد که به‌صورت تازه خوری استفاده می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود برداشت گیلاس از باغات شهرستان تا تیرماه امسال، بسته به مناطق مختلف کشت، ادامه داشته باشد.

وی اظهار امیدواری کرد همه باغداران با استفاده از توصیه‌های فنی کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان نسبت به مدیریت مرحله داشت و افزایش عملکرد خود اقدام کنند.

 

جهاد کشاورزی درآمد رشد سوادکوه گیلاس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر