کد خبر: 1082615 A

نماینده ولی‌فقیه در مازندران :

نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات آینده کشور در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید موردتوجه قرار بگیرد و همه باید این توصیه‌ها را عملی کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ساری نمازگزاران را به تقوای الهی توصیه کرد و گفت: دوری از جستن از ظواهر دنیوی نمونه‌ای از تقوای الهی است.

وی بابیان اینکه آغاز خلقت خداوند با علم و تمام‌کارهای او عالمانه بوده است تأکید کرد که ما نیز باید کارهای خودمان را از راه علم و دانش انجام دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران بابیان اینکه امورات جامعه نیز باید با کارشناسی صحیح و درست صورت گیرد و به سمت تصمیمات دانش‌بنیان حرکت کند، گفت: اگر اداره کشور بر اساس عقل و دانش و خرد و منطق انجام گیرد؛ مشکلی در اداره مملکت پیش نخواهد آمد اما مشکل اینجاست که بسیاری از کارها سفارشی است نه کارشناسی. کارشناسی هم اگر می‌شود کارشناسی‌های سفارش شده است.

وی تقوا، نصیحت، علم و معرفت را مهم‌ترین میراث والدین به فرزندان دانست و ادامه داد: انتقال این ویژگی‌ها به فرزندان نشانه مسئولیت شناسی والدین است.

آیت‌الله لایینی به‌روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای اشاره کرد بر ترویج و تقویت این ورزش فرهنگی و اعتقادی تأکید کرد و یادآور شد: 19 تن از ورزشکاران مازندران حاضر نشدند در مصاف بین‌المللی با رقبای رژیم صهیونیستی مقابله کنند باید از این ورزشکاران انقلابی قدردانی شود.

وی با اعلام روزشمار روز جهانی بدون دخانیات، بر اهمیت اقدامات لازم برای افزایش آگاهی عمومی در خصوص تأثیرات مضر دخانیات تأکید کرد.

خطیب نماز جمعه ساری با ابراز نگرانی از اینکه چرا برای علیه مضرات سیگار تبلیغات نمی‌شود در حالیکه مصرف سیگار مقدمه خطرات بزرگ‌تر ازجمله اعتیاد است، خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از مصرف دخانیات باید راهکارهای مناسبی اتخاذ شود. نسل جوان باید از خطر دوری کند اما متأسفانه برخی محافل به نام قهوه‌خانه‌‌ها زمینه‌ساز ترویج و اعتیاد به قلیان و سیگار هستند.

وی ادامه داد: گر چه سیگار تحریم نشده اما باید بدانیم ضرر سیگار و قلیان بسیار زیاد است.

امام‌جمعه ساری به خاموشی بی‌ضابطه برق در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: قطعی برق واحدهای صنعتی و کاهش فعالیت و تولید آن‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف و پیشگیری از قطعی برق مشترکان خانگی، چالش‌هایی را برای کارآفرینان و تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

وی افزود: تولیدکنندگان و صاحبان صنایع تقاضا دارند خاموشی ها باید طبق اطلاع رسانی قبلی صورت بگیرد.

آیت‌الله لائینی با عنوان اینکه برخی از صنایع با توان زیر پنج مگاوات فعالیت می‌کنند، گرانی برق را از مشکلات بیان می‌کنند و افزود: صنایع با برق بالای پنج مگاوات نیز دچار مشکلات عدیده‌ای هستند و در سال جاری باید برای رفع موانع و مشکلات توجه جدی شود

وی یادآور شد: صاحبان صنایع به خاطر اتفاقات پیش‌آمده مشکلات خود را به شورای گفتگوی کشور اعلام کردند تقاضا می‌شود این شورا ر در سال تولید، مانع زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها به مشکلات تولیدکنندگان توجه بیشتری داشته باشند.

آیت‌الله لائینی به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مجلس اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری تجلیل خوبی از این مجلس به عمل آوردند و باید نمایندگان قدر این موهبت را بدانند.

امام‌جمعه ساری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره انتخابات یادآور شد: انتخابات صحنه جنگ قدرت نیست بلکه صحنه رقابت رفاقتی است و مردم را نباید از رقیب ترساند.

وی پرهیز از رقیب هراسی، شعارهای غیرواقع‌بینانه و توجه به ملاحظات اخلاقی را امری مهم دانست و گفت: برنامه مخالفان به هم انداختن طرفداران کاندیداها است و باید در این زمینه هوشیار بود.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری اثر انتخابات چند سال باقی می‌ماند و برخی‌ها در داخل و بیرون بر عدم شرکت در انتخابات تبلیغ می‌کنند که این حرف‌ها، سخنان دشمن است.

وی، انتخاب درست را دارای نتایج درست دانست و گفت: نباید کسی با انتخابات قهر کند و باید انتخاب اصلح و شایسته داشته باشیم.

امام‌جمعه ساری پرهیز از فرافکنی، توجه به رفع بیکاری جوانان، مافیای واردات را ازجمله موانع بیان کرد و گفت: مافیای واردات کمر تولید را می‌شکند و مسئولان برای رفع این موانع بزرگ تلاش کنند.

 

 

 

انتخابات بیکاری مقام معظم رهبری نمایندگان مجلس شورای اسلامی ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر