کد خبر: 1078546 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اعلام کرد؛

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: در بخش یارانه دستمزد نیز با هدف ایجاد اشتغال جدید انجام شده ۲۰۳۹ نفر سهم استان بوده، اما خوشبختانه تا کنون بیش از ۳۵۰۰ نفر جذب شده‌اند و در این حوزه شاهد تحقق ۱۵۵ درصدی بودیم که از استانهای برتر در سطح کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کامران اصغری در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران که با حضور مدیران اعضای شورای هماهنگی استان به میزبانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد با اشاره به نامگذاری امسال اظهار کرد: با توجه به شعار سال باید توجه به تولید و برنامه های اشتغال و کارآفرینی در دستور کار ویژه دستگاه ها باشد و ضمن برداشته شدن موانع تولید پشتیبانی‌های ویژه ای صورت گیرد.

وی از فعال بودن بیش از ۸۰۰ تشکل کارگری و کارفرمایی در مازندران خبر داد و افزود: تعامل ویژه با تشکل ها سبب پیشگیری از بسیاری از مشکلات در واحدهای تولیدی شده و شاهد کمترین تحسن و تنش کارگری بودیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اعلام اینکه مازندران سهم بسزای در بحث تولید در سه حوزه کشاورزی، خدمات و صنعت دارد بیان کرد: در راستای توجه به سلامت کارگران نیز ۱۷ هزار درخواست بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور دریافت کردیم و همکاری خوبی با تامین اجتماعی در این زمینه داشتیم.

اصغری ادامه داد: در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی با عملکرد خوب  سه بانک رفاه، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید توانستیم حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اهم از حمایتی و غیر حمایتی پرداخت کنیم.

وی گفت: تاکنون نیز حدود ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پرداخت شده که استان مازندران در این زمینه در سطح کشور در رده‌های برتر قرار دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: در بخش یارانه دستمزد نیز با هدف ایجاد اشتغال جدید انجام شده ۲۰۳۹ نفر سهم استان بوده، اما خوشبختانه تا کنون بیش از ۳۵۰۰ نفر جذب شده‌اند و در این حوزه شاهد تحقق ۱۵۵ درصدی بودیم که از استانهای برتر در سطح کشور هستیم.

این مسئول ادامه داد: در سفر کبیری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مازندران برای اعطای تسهیلات به تعاونی ها  ۵۶۰ میلیارد تومان مصوب شد که با تعامل ویژه ای که با بانک توسعه تعاون داریم کارهای نهایی پرداخت آن در حال انجام است.

 

ایجاد اشتغال دستمزد سلامت کار و رفاه اجتماعی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر