کد خبر: 1063949 A

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت:در سال گذشته تعداد ۲۱ هزار ۸۴۸ نفر به دنبال وقوع نزاع به ادارات پزشکی قانونی مازندران مراجعه کردند که این درقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران،علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی استان با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته تعداد ۲۱ هزار ۸۴۸ نفر به دنبال وقوع نزاع به ادارات پزشکی قانونی مازندران مراجعه کردند که این درقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش داشت.

عباسی افزود: بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری و میاندرود با چهار هزار ۹۳ مورد، بابل با دو هزار ۸۴۰، آمل با دو هزار ۲۰۵ نفر و کمترین موارد نزاع در شهرستان فریدونکنار ۳۶۴ نفر ثبت شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش ثبت شده در مراکز پزشکی قانونی استان تیر با دو هزار ۳۹۲، شهریور با دو هزار ۳۷۷ و مرداد یا دو هزار ۲۲۵ نفر به ترتیب بیشترین و فروردین با هزار ۲۵۱ نفر کمترین ماه گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است تصریح کرد: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضائی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

عضو شورای قضائی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پایین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت: می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 

آسیب دیدگی جامعه روابط عمومی مشکلات قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر