کد خبر: 1062499 A

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران خبر داد:

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران گفت: اولین سد لاستیکی کشور در مازندران ساخته شد، سد لاستیکی "لاریم" ششمین سد در حوزه‌ی آب در استان مازندران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد ابراهیم یخکشی امروز سه شنبه در آیین بهره برداری سد لاستیکی "لاریم" که با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد در تشریح احداث این سد گفت: اولین سد لاستیکی کشور در مازندران ساخته شد، سد لاستیکی "لاریم"  ششمین سد در حوزه‌ی آب در استان مازندران است.

وی  با اعلام اینکه سد لاستیکی لاریم با هزینه‌ی 18 میلیارد تومان ، قابلیت تنظیم چهار میلیون متر مکعب آب را دارد، افزود: این سد قابلیت تأمین آب چهار هزار و 200 هکتار از اراضی شالیزاری منطقه را دارد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران در تشریح کارکردهای این سد گفت:  یکی از کارکردهای این سد باتوجه به قرار داشتن آن در منتهی علیه رودخانه سیاهرود در زمان کم آبی برای منطقه و کشاورزان بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه این سد از تداخل آب شیرین رودخانه با آب شور دریا در فصول کم آبی جلوگیری می ‌کند، افزود: همچنین ظرفیت بازچرخانی پساب کشاورزی و گردشگری آبی را برای منطقه و استان فراهم می کند.

یخکشی احداث این سد را در تامین آب کشاورزی این منطقه مهم دانست و گفت: با توجه به بارش کم استان این سد می تواند نقش مهمی در کشاورزی این شهرستان داشته باشد.

وی به سدهای در حال احداث " فرح آباد و سرخ رود"  اشاره کرد و از بهره برداری این سدها در ماه های آتی خبر داد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران گفت: البته سدهای لاستیکی دیگر نیز در استان طراحی شد که مرور اجرایی می شود.

 

استان مازندران کشاورزی گردشگری مدیر عامل شرکت منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر