کد خبر: 1062496 A

وزیر نیرو اعلام کرد:

وزیر نیرو گفت: سد لاستیکی از سازه ‌های ارزان و زودبازده در عرصه مهار آب ‌های سطحی در شمال کشور به شمار می رود، ساخت این نوع سد بویژه در مناطق شمالی از جمله مازندران از حمایت وزارت نیرو برخوردار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا اردکانیان امروز سه شنبه در مراسم افتتاح ویدئوکنفرانسی سد لاستیکی" لاریم"  شهرستان جویبار مازندران اظهار کرد : سدهای لاستیکی یکی از مفیدترین سازه ها در عرصه مهندسی آب در مکان هایی که احداث می شوند؛  هستند.

  وی با بیان این که تامین آب کشاورزی منطقه، توسعه گردشگری،  کنترل تداخل آب شور با آب شیرین سواحل دریای خزر و از همه مهم تر  بازچرخانی پساب آب کشاورزی از مزایای سدهای لاستیکی روی رودخانه های منتهی به سواحل دریای خزر است، افزود : به همین دلیل وزارت نیرو از طرح های مطالعاتی و ساخت سد لاستیکی در شمال استقبال ویژه می کند.

وزیر نیرو گفت : امروز جمع آوری آب های  سطحی در مازندران بسیار مهم است و به جای این که طرح های انتقال آب را داشته باشیم،  سد های لاستیکی را بیشتر بسازیم.

اردکانیان با اعلام این که ساخت سد "زارم رود " شهرستان ساری هم طبق برنامه در حال پیشرفت است، از  آیین کلنگ زنی این سد در آینده ای نزدیک خبر داد. 

وی افزود: در دومین هفته‌ی پویش الف_ب_ایران در سال جدید از 4 طرح مهم در سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و مازندران با سرمایه گذاری 515 میلیارد تومان رونمایی می ‌شود.

اردکانیان با بیان اینکه موضوع آب روستایی بسیار حائز اهمیت است و در سال گذشته یک هزارو 650 روستا به شبکه آب سالم و پایدار وصل شده است، آبرسانی به بیش از 400 روستا بالغ بر 300 هزار نفر جمعیت را از دیگر برنامه ها تا پایان دولت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه آب شیرین با سختی ها و دشواری های فراوان حاصل می شود ، با توجه به شرایط اقلیم کشور وارد دوران حدی شده ایم و نباید انتظار بارش های  نرمال در کشور باشیم،گفت:  باید به دنبال شیوه‌ های مناسب در حوزه‌ ی صرفه جویی باشیم و امید داریم با افتتاح این طرح ها شاهد دشواری ‌های کمتری در تابستان امسال باشیم.

 

استان سیستان و بلوچستان دولت کشاورزی وزارت نیرو ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر