کد خبر: 1062494 A

معاون عمرانی استاندار مازندران:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: به رغم بارش های فراوان، حدود ۱۵ درصد از آب های سطحی استان مهار و مدیریت می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی رازجویان در آیین بهره برداری با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید، با بیان اینکه مازندران به رغم بارش های زیاد اما سهم برخورداریش از مهار آبهای سطحی بسیار کم است، گفت: مهار آب های سطحی با وجود سدها و آب بندها تنها 15 درصد است درصورتیکه مازندران از بارش های فراوانی برخوردار است و این آبها بدون مهار به سمت دریا  سرریز می شود.

وی افزود:  هرچه در مهار آب از توفیقات بیشتری برخوردار شویم قطعا می توانیم در بخش کشاورزی که پایه نخست اقتصاد این استان است، نقش مهمی ایفا کنیم و همچنین در تولید مواد غذایی کشور نیز نقش اثرگذاری داشته باشیم.

معاون عمرانی استاندار مازندران خواستار شد که وزارت نیرو از ردیف متمرکز بودجه ای را برای افزایش احداث سدهای لاستیکی اختصاص دهد که هم در افزایش ظرفیت مهار آبها نقش ایفا می کند و هم از تداخل آب شیرین رودخانه با آب شور دریا در فصول کم آبی جلوگیری می کند و اینکه ظرفیت باز چرخانی پساب کشاورزی را نیز دارد.

 رازجویان همچنین خواستار صدور مجوز  کلنگ زنی سد" زارم رود" در مرکز استان شد که هم در مهار بحران سیل و آبهای سطحی نقش مهمی دارد.

سد لاستیگی " لاریم " شهرستان جویبار در استان مازندران  همسو با اجرای پویش هرهفته الف_ب_ایران امروز سه‌شنبه در هفته دوم این پویش با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

 

ایران کشاورزی مواد غذایی وزارت نیرو ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر