کد خبر: 1062357 A

با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو ؛

سد لاستیگی " لاریم " شهرستان جویبار در استان مازندران همسو با اجرای پویش هرهفته الف_ب_ایران امروز سه‌شنبه در هفته دوم این پویش با حضور ویدئو کنفرانسی رضا اردکانیان وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سد لاستیکی لاریم با هزینه 18میلیارد تومان بایک میلیون متر مکعب قابلیت تنظیم 4 میلیون متر مکعب آب را دارد.

این سد لاستیکی علاوه بر تامین آب برای 4 هزار و 200 هکتار از اراضی شالیزاری دشت لاریم ، از تداخل آب شیرین رودخانه با آب شور دریا در فصول کم آبی جلوگیری می کند و ظرفیت باز چرخانی پساب کشاورزی را نیز دارد.

سد لاریم با توجه به واقع شدن در منتهی الیه رودخانه سیاهرود ، فضای مناسبی را برای ایجاد ظرفیت گردشگری آبی هم فراهم می کند.

سد لاریم سومین سد لاستیکی مازندران است که از سال 98 تاکنون افتتاح می شود. پیش از این سد لاستیکی پازوار بابل و ولیک رود فریدونکنار در هفته شانزدهم پویش هر هفته الف - ب - ایران در سال 98 افتتاح شده بود.سدهای لاستیکی دیگر نیز در این استان طراحی و به مرور اجرایی می شود.

بهره برداری این سد امروز به همراه واحد چهارم آب شیرین کن زاهدان ، آبرسانی به 20 روستا در سیستان و بلوچستان ، سه پروژه پست 132 کیلو ولت و خطوط انتقال فوق توزیع در شهرهای دزفول ، ماهشهر و شوش با سرمایه گذاری 514 میلیارد و 500 میلیون تومان صورت گرفت.

 

استان مازندران ایران گردشگری روستا ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر