کد خبر: 1060199 A

هواشناسی مازندران اعلام کرد:

هواشناسی مازندران برای امروز و فردا هوای آفتابی همراه با افزایش حدود ۳۰ درجه‌ای دما برای استان پیش‌بینی کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، هواشناسی مازندران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با ورود سامانه گرم، دمای هوای در استان تا آخر هفته جاری همچنان روند افزایش دارد و این افزایش دما در دامنه‌ها و ارتفاعات با وزش باد گرم همراه است.

در اطلاعیه هواشناسی مازندران تأکید شده است که این سامانه گرم تا اواخر روز جمعه در استان فعال خواهد و با توجه به افزایش نسبی دما، احتمال وقوع آتش‌سوزی در دامنه‌ها و عرصه‌های جنگلی مازندران دور از انتظار نیست.

بنا به‌پیش بینی هواشناسی با این افزایش، دمای هوا در مناطق شرقی و مرکزی به ۳۰ درجه سانتی‌گراد هم خواهد رسید و احتمال آتش‌سوزی در مناطق جنگلی پایین‌دست وجود دارد.

هواشناسی مازندران شرایط جوی در روز جاری را صاف تا نیمه‌ابری همراه با کاهش نسبی دما و در مناطق ساحلی و جلگه‌ای با احتمال مه صبحگاهی اعلام کرد و گفت که در روز پنجشنبه نیز هوای استان صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش دما و در دامنه‌ها و ارتفاعات نیز با وزش باد گرم همراه است.

بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی مازندران، شرایط جوی استان در روز جمعه صاف تا نیمه‌ابری با افزایش نسبی دما و گاهی با وزش باد گرم همراه است و از اواخر روز با تغییر شرایط جوی، در ارتفاعات گاهی شاهد رشد ابر، رگبار باران، وقوع رعدوبرق پراکنده و وزش باد نسبتاً شدید خواهیم بود.

هواشناسی مازندران شرایط جوی استان از شنبه هفته آینده تا روز دوشنبه را نیمه‌ابری همراه با کاهش دما و در بعضی ساعات با افزایش ابر و به‌ویژه در ارتفاعات با رگبار پراکنده باران و وزش باد پیش‌بینی کرده است.

در شبانه‌روز گذشته کیاسر و پل سفید با ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بلده با ۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق مازندران بودند.

 

رشد وزش باد هواشناسی مازندران کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر