کد خبر: 1057768 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از اشتغال بیش از ۲۳۰۰ نفر با طرح پرداخت یارانه دستمزد در استان خبر داد و گفت: مازندران در این بخش جز سه استان برتر کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،کامران اصغری در گفت و گویی با تبریک سال جدید تحقق شعار امسال را از اولویت‌های این اداره کل در سال جاری اعلام کرد و گفت: تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نیازمند اراده جمعی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال در شرایط فعلی بحران اقتصادی است که متاثر از شیوع ویروس کرونا و آسیب‌های وارده به بنگاههای اقتصادی تدوین و ابلاغ شده است.

اصغری کاهش هزینه‌های به‌کارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار،حمایت از ارتقا تولید داخلی و ارتقا سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال و حمایت از بنگاههای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را از اهداف این طرح برشمرد.

وی با اشاره به اینکه طرح یارانه دستمزد در دو مرحله اجرا شده است، افزود: هشت استان در مرحله اول و هشت استان دیگر در مرحله دوم دارای شرایطی از جمله نرخ بیکاری بالاتر از سایر استانها با عنوان استانهای کمتر برخوردار از اشتغال، استانهای مرزی و آسیب دیده از سیل سال ۹۸ به اجرای طرح اضافه شدند که استان مازندران از جمله استانهای شرکت کننده در این طرح است که از ابتدای مهرماه سال گذشته دستورالعملهای مربوطه به استان ابلاغ شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران سهمیه استان مازندران در طرح یارانه دستمزد را ۲ هزار و ۳۹ نفر اعلام کرد و ادامه داد: تعداد قراردادهای منعقده (اشتغال ایجادشده) استان تاکنون ۲ هزار و ۳۲۸ نفر معادل ۱۱۴ درصد انجام شد که مازندران در این بخش جز سه استان برتر کشور است.

اصغری در بخش دیگری اعتبار ابلاغی استان به بنگاه‌های آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا را ۸۰۰۰ میلیارد ریال برشمرد و گفت: تاکنون برای ۲۱ هزار و ۶۶ فقره پرونده ۵۴۴۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

وی از اشتغال تثبیت شده از محل پرداخت این تسهیلات را ۴۵ هزار و ۲۴۶ نفر در مازندران خبر داد و بیان کرد: درصد پرداختی به نسبت سهمیه ابلاغی ۸۸ درصد بوده است که موفق شدیم رتبه دوم کشوری را در این بخش کسب کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اعلام اینکه  مهلت ثبت نام بنگاه ها برای دریافت تسهیلات تا ۱۵ اسفندماه سال ۹۹ بوده است، گفت: ۹۳ فقره پرونده به مبلغ حدود ۷۶۰ میلیارد ریال نزد بانکهای عامل در دست بررسی است و مقرر شد بانکهای عامل در اسرع وقت نسبت به بررسی و تعیین تکلیف کلیه این پرونده‌ها اقدام کنند.

 

اشتغال دستمزد سیل کار و رفاه اجتماعی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر