کد خبر: 1056977 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: رقابت های سیاسی نباید باعث شود تا واقعیت ها نادیده گرفته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد حسین زادگان امروز چهارشنبه در نخستین جلسه شورای اداری 1400، به استمرار فعالیت های جهش تولید در سال جاری اشاره کرد، اظهار کرد: سال قبل به دلیل تحریم ها سال سختی را پشت سرگذاشتیم اما با تلاش و همکاری مجموعه های مختلف استان توانستیم گام های موثری در حوزه های گوناگون از جمله گردشگری، کشاورزی و خدمانت برداریم.

وی افزود: شعار سال مقام معظم رهبری سالهاست با اولویت اقتصادی کلید می خورد و دولت به عنوان مخاطب اصلی با همکاری و حمایت قوای قضائیه و مجلس شورای اسلامی و نیروهای مسلح می تواند حمایت و موانع زدایی بخش های مختلف تولیدی را داشته باشد.

استاندار مازندران گفت: اولویت شعار اقتصاد مقاومتی در  اقتدار مدیران است تا با شجاعت، اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند، با توجه به ماه های آخر دولت تدبیر و امید ، مدیران نباید اصلا نسبت به تحقق شعار سال کوتاهی کنند.

حسین زادگان به انتخابات پیش رو اشاره کرد و مشارکت حداکثری را جزء اولویت ها دانست و اعتماد سازی و امیدواری را مهم ترین اصل در انتخابات عنوان کرد و گفت: در شرایطی که استکبار و رسانه های معاند درصدد بر هم زدن اعتماد مردم و شکست نظام هستند حضور حداکثری مردم در انتخابات پاسخ محکمی به این دست رسانه ها است.

استاندار مازندران گفت : هر چه به زمان انتخابات  نزدیک می شویم به شیوه های مختلف دولت ، مجلس و قوه قضائیه توسط رسانه های غربی و استکبار مورد هجمه قرار می گیرند تا مشارکت مردم را در عرصه سیاسی به حداقل برسانند.  

وی یکی از نمونه های بارز چنین تبلیغات رسانه ای را در قبال تفاهم نامه اخیر ایران با چین قابل مشاهده و تحلیل دانست و افزود : انصافا تفاهم نامه 25 ساله  یک اقدام هوشمندانه دولت بوده است اما رسانه ها همواره در حال تحلیل های استکباری علیه نظام هستند.

حسین زادگان افزود: اینکه  450 میلیارد دلار سرمایه گذاری در کشور در این تفاهم نامه مورد توجه قرار بگیرد ، استراتژی دراز مدت است ولی در تبلیغات استکباری این موضوع دیده نمی شود.

وی حمایت از کارآفرین واقعی را در تولید و توسعه کشور مهم دانست و تصریح کرد: سال قبل اقدامات خوبی در حوزه کشاورزی وصنعت با استفاده از توانمندی های جوانان خلاق و مستتعد انجام شد و استمرار این روند در سال جاری نیز ضرورت دارد.

استاندار مازندران برای حرکت در مسیر جهش تولید بهترین گزینه استفاده از جوانان است که در نخستین قدم باید آنان را از موانع بنگاه داری خارج کرد، استفاده بهره مندی از ظرفیت های "استارتاپی" را در راستای افزایش تولید کشاورزی و خدمات مهم دانست و گفت: استفاده از خلاقیت جوانان در توسعه و شکوفایی رونق اقتصادی استان موثر است.

وی افزود: استان مازندران جزء استان های با ضریب بالای امنیتی است در انتخابات پیش رو انتظار داریم امنیت انتخابات نیز تامین شود ضمن اینکه تاکید می شود دستگاه های اجرایی ظرفیت های خود را در اختیار برگزار کنندگان انتخاب پیش رو قرار دهند.

استاندار مازندران تاکید کرد که هیچ یک از مدیران حق ندارند له و یا علیه کاندیداها حرفی بزنند و یا امکانات دولتی را در اختیار کاندیداها برای تبلیغات قرار دهند اما تشویق برای حضور مردم در انتخابات ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

حسین زادگان به شیوع کرونا در کشور و حتی استان مازندران اشاره کرد و گفت: تمامی دستگاه ها در ازتباط با جلوگیری از این بیماری پای کار بودند.

استاندار مازندران با بیان این نکته که " اختلافات سیاسی و رقابت کودکانه در عرصه های سیاسی " همواره مازندران را از توسعه عقب انداخته است، گفت: تاکید می کنم از این پس باید همکاری و وفاق با یکدیگر را دوچندان کنیم تا مردم از توسعه استان بهره مند شوند.

حسین زادگان با بیان این که نباید از اطلاع رسانی اجرای برخی از کارهای قابل توجه در مازندران که سبب ایجاد امید شده است، کوتاهی کرد ، ادامه داد: این که مازندران طبق گزارش مرکز آمار ایران در سال 99 مقام دوم کشور را در کنترل تورم داشت ، یک افتخار است.

وی افزود : اگر چه نرخ تورم سالانه 31 درصدی هم برای استان قطعا  نرخ  بسیار بالایی است ، اما باید بپذیریم که با همدلی کارهای خوبی صورت گرفته است و کسب مقام دوم در کاهش تورم نیز از جمله آن است

حسین زادگان با بیان اینکه رقابت های سیاسی نباید باعث شود تا واقعیت ها نادیده گرفته شود، افزود: سال گذشته به خاطر تشدید تحریم ها و مشکلات اقتصادی ، تولید کنندگان و بازرگانان ما با مشکلاتی زیادی توانستند کارها را پیش ببرند و تنگناهای انتقال ارز حتی سرمایه گذاران ما را هم  با چالش مواجه کرد.

وی با تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش حل معضل پسماند مازندران ، گفت : مشکلات و تنگناهای استان از جمله پسماند و آب های سطحی همواره در دولت های مختلف در سطوح روسای سه قوه مطرح بوده است و متاسفانه به دلایل مختلف حل مشکلات استان در بخش های مختلف در طول 40 سال پس از انقلاب مورد غفلت قرار گرفته بود.

حسین زادگان با بیان این که هنوز فقط کمتر از 12 درصد از آب های سطحی مازندران جمع آوری می شود، تاکید کرد : این که توقع داشته باشیم در بازه زمانی چند ساله همه مشکلات استان حل و فصل شود ، بی انصافی است.

 

ارز ایران رقابت مجلس شورای اسلامی تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر