کد خبر: 1055762 A

هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد:

هواشناسی مازندران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با ورود سامانه بارشی از امشب در مازندران هم استانی‌ها شاهد برف و باران خواهند بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هواشناسی مازندران روز شنبه در این اطلاعیه عنوان کرد که بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، هوای استان از امشب تا اواخر فردا با کاهش محسوس دما، وزش باد شدید موقتی، مواج شدن دریا و بارندگی بارش برف و باران همراه است.

در این اطلاعیه عنوان‌شده است که احتمال ریزش سنگ و وقوع بهمن در مناطق متعدد ارتفاعات و کاهش دید و آسیب به پوشش برنج و گلخانه از مخاطرات این شرایط جوی است.

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی مازندران، هوای این استان در روز یکشنبه نیز ابری همراه با بارندگی، وزش باد و کاهش محسوس دما همراه خواهد بود و این ناپایداری جوی در ارتفاعات به شکل باران و برف و مه آلودگی است و از شب از شدت ناپایداری کاسته می‌شود.

عدم صعود کوهنوردان به ارتفاعات، اختلال در تردد جاده‌ای کوهستانی، مقاوم‌سازی سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، پوشش گلخانه‌ها و خزانه برنج و سایر اقدامات پیشگیرانه از توصیه‌های سازمان هواشناسی مازندران برای این شرایط جوی بوده است.

طبق پیش‌بینی هواشناسی مازندران، روزهای یک‌شنبه و دوشنبه نیز اسمان ابری همراه با بارندگی در ارتفاعات مه‌آلود با بارش برف و باران و از شب با کاهش ناپایداری خواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی مازندران، مازندرانی‌ها روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه شاهد آسمانی صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش دما خواهند بود.

 

بارش برف و باران پوشش جاده سازمان هواشناسی وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر