کد خبر: 1053123 A

آخرین وضعیت کرونا در مازندران؛

در حال حاضر ۵۴۵ بیمار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران بستری هستند که ۹۸ نفر از این تعداد جدید و مربوط به شبانه روز گذشته می باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۵  بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۹۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۳۹۷ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۸۵ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد:  فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز خرید رعایت نمی‌شود و مردم باید تلاش کنند برای ایمنی خود در فضای بسته قرار نگیرند و اگر قصد حضور در تجمع یا مکان‌های پرخطر دراند حتما از ماسک دولایه استفاده کنند.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۴۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید بستری و ۲۶ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،در حال حاضر ۵۴۵ بیمار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران بستری هستند که ۹۸ نفر از این تعداد جدید و مربوط به شبانه روز گذشته می باشند.

حال جسمانی ۱۱۹ نفر وخیم گزارش شده است و با علام تنفسی حاد در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

 

بیمارستان پوشش دانشگاه علوم پزشکی ماسک مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر