کد خبر: 1052348 A

وزیر بهداشت در بابلسر عنوان کرد:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استمرار نگرانی به علت طغیان ویروس جهش یافته و سفر به عنوان تشدید کننده کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین کلنگ زنی بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی شهید رجایی بابلسر گفت: در کنار تحریم های ظالمانه امسال شاهد کرونا هم بودیم و به واقع سال سختی را پشت سر گذاشتیم.

نمکی با اشاره به اینکه با کشور‌های سرشار و پر از خزانه وارد رقابتی بسیار سخت شدیم بطوریکه حتی برای تامین ماسک و ملزومات پزشکی مشکلات بسیار فراوانی داشتیم، افزود: خوشبختانه با همدلی و وفاق، رهنمود‌ها و رعایت‌ها توانستیم یکسال را هر چند سخت پشت سر بگذاریم به گونه‌ای که در عرض ۵۰ روز از وارد کننده گان و ماسک به صادر کننده این ملزومات تبدیل شدیم.

وزیر بهداشت اجرای طرح شهید سلیمانی را یکی از موثرترین اقدامات برای پیشگیری و شناسایی دقیق تر و سریع تر مبتلایان به کرونا اعلام کرد و گفت: با وحود همه مشقت ها دستاوردهای خوبی در مدیریت کرونا حاصل شد.

 نمکی با قدردانی از همه کسانی که دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند در هم آمیختگی جمعیت در مازندران را به سبب نزدیکی شهرها و روستاها بسیار سخت و البته موثر و اثر بخش دانست و از مدیران استانی و به ویره رسانه ملی و استانی قدردانی کرد.

او با ابراز نگرانی از شیوع ویروس جهش یافته کرونا در کشور که حتی کار آمدترین سیستم نظام بهداشت و درمان جهان در انگلیس را به زانو در آورده است، گفت: در پیک اخیر خوزستان خوشبختانه هیچ بیماری پشت در بیمارستان سرگردان نشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استمرار نگرانی به دلیل طغیان ویروس جهش یافته و سفر به عنوان تشدید کننده این بیماری در کشور خبر داد و تصریح کرد: همکاران نظام سلامت تاب آوری بیشتری را تاب نخواهند آورد و من شرمسار از این وضعیت هستم.

 نمکی با تاکید بر اینکه کادر درمان نیازمند بازتوانی در خصوص این بیماری هستند از مردم خواست به سفر نروند و از بروز پیک دوباره و جهش یافته کرونا در کشور پیشگیری کنند.

وزیر بهداشت در خصوص ساخت بیمارستان ۲۸۰‌ تختخوابی شهید رجایی بابلسر نیز گفت: ساخت این بیمارستان با توجه به جمعیت سیال و گردشگری بسیار با اهمیت است و می‌تواند چهره توریسم سلامت این استان را دگرگون کند.

استاندار مازندران نیز در این آیین با بیان اینکه مازندران استانی گردش پذیر است که با وجود اعتبارات استانی همواره خدمات ملی ارائه می‌کند، گفت: این امر نیازمند بازنگری اختصاص اعتبار به این استان است.

حسین زادگان با تاکید بر اینکه با شناسایی اولویت‌های هر شهرستان می‌توان خدمت رسانی به مردم را بهبود بخشید ساخت بیمارستان ۲۸۰ تخت خوابی شهرستان بابلسر را به لحاظ توریست پذیر بودن این شهرستان و دسترسی دیگر شهروندان مازندرانی از غرب استان تا بابلسر آن را اقدامی ارزشمند از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد.

او همچنین از وزیر بهداشت خواست برای مدیریت سفر در ایام نوروز با توجه به شناسایی مواردی از کرونای جهش یافته انگلیسی در استان بیشتر همت کند.

یادآور می شود، این بیمارستان جدیدی که کلنگ زنی می‌شود ۲۸۰ تختخوابی است و در ۱۱ طبقه با زیر بنای ۲۸ هزار متر مربع ساخته می شود.

 

درمان و آموزش پزشکی سلامت گردشگری ویروس بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر