کد خبر: 1052070 A

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه در 11 ماهه سال‌جاری 179 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، اعلام کرد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 18 درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیر کل پزشکی قانونی مازندران  با اعلام این خبر گفت: از کل فوتی‌های مسمومیت با قرص برنج طی سال جاری در استان 29 نفر مرد و مابقی زن بودند.

وی افزود: در این مدت شهرستان های بابل با 23، ساری با 11 فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات قرص برنج شهرهای گلوگاه ، میاندرود ،نکا ، بهشهر ، جویبار ، نور و عباس آباد  هر کدام با یک مورد کمترین آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده اند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: بر اساس این گزارش در بهمن با 15 ، مهر با 8 ، تیر و شهریور هر کدام با 7 مورد بیشترین فوتی و اردیبهشت با 7 مورد کمترین فوتی در آن گزارش شده است.

علی عباسی گفت: طی سال های گذشته و طبق آمارهای موجود شاهد کاهش تلفات قرص برنج در استان بودیم و شاید همین امر اعمال تدابیر ویژه و سختگیرانه تر برای جلوگیری از ورود غیرقانونی قرص برنج به کشور و ممنوعیت فروش آن را دو چندان می کند.

 

مرگ مازندران ساری بهشهر قرص برنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر