کد خبر: 1051105 A

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران خبر داد:

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: با توجه به شرایط جوی استان و شدت بارش برف و کولاک اما ترافیک ور محورهای مواصلاتی روان است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ایلنا، گفت: سامانه بارشی و سرد که از صبح روز پنجشنبه وارد استان مازندران شد با بارش باران متناوب در مناطق جلگه ای و ساحلی و بارش برف در مناطق کوهستانی همراه بود.

وی افزود: بارش برف در محورهای کندوان، هراز، سوادکوه و همچنین کیاسر - سمنان و راه های فرعی و روستایی موجب مسدود شدن محورهای مواصلاتی شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران میزان بارش برف در محور کندوان را بالغ بر 90 سانتی متر، هراز حدود 60 سانتی متر، سوادکوه 80 سانتی متر و ساری- کیاسر - سمنان را 50 سانتی متر اعلام کرد.

وی افزود:  در حال حاضر  محور کندوان و هراز در حوزه مازندران باز اما به دلیل شدت بارش برف و کولاک در استان های همجوار  تهران و البرز این محورها مسدود است.

عباسعلی نجفی افزود: محور ساری - کیاسر - سمنان هم در حوزه کیاسر تا سمنان باز است  و ادامه مسیر به سمنان به دلیل کولاک و برف در استان سمنان مسدود است.

وی با اعلام اینکه محور سوادکوه با تلاش راهداران باز شده است، گفت: بارش سنگین برف که از صبح روز گذشته در محورهای مختلف مارندران آغاز شده بود در محوار سوادکوه شدت بیشتری داشت که باعث مسدود شدن راه دسترسی این محور شده بود که با تلاش های نیروهای راهداری بازگشایی شد و مسیر برای تردد به تهران باز است.

نجفی با اعلام اینکه هم اکنون ترافیک در محورهای استان نداریم ادامه داد: در حال حاضر شاهد بارش برف در تمامی جاده های اصلی استان شامل هراز، سوادکوه و کیاسر هستیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: امسال به دلیل بارش برف و باران زود هنگام همکاران ما از آبان ماه با ماشین الات در راهدارخانه ها مستقر و موفق به بازگشایی جاده های اصلی و فرعی شدند.

نجفی به هم وطنان توصیه کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا از هر گونه سفرهای غیرضروری به استان مازندران پرهیز کنند.

 

بارش باران ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده محورهای مواصلاتی برف و کولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر