کد خبر: 1049520 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: به دلیل اهمیت سلامت مردم هرگونه تجمع تبلیغاتی ممنوع است اما نامزدها می‌توانند از پتانسیل رسانه ملی و فضاهای مجازی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد حسین زادگان صبح امروز در مراسم آغاز به کار ستاد انتخابات سیزدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ششمین دوره شوراهای شهر و روستاو میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری مشارکت حداکثری در انتخابات را مهم ترین اصل در برگزاری انتخابات برشمرد و گفت: مردم افرادی را انتخاب کنند که توان اداره کشور را داشته باشند.

وی، برگزاری انتخابات امن و قانونمند را در کشور مهم دانست و افزود: هرگونه چالشی که موجب دلسردی مردم و موجب حواشی در انتخابات می شود، باید جلوگیری شود.

استاندار مازندران گفت: همانگونه که امانتداری و صیانت از آرا برای مجریان و ناظران انتخاباتی از اهمیت بالایی برخوردار است، تامین و حفظ سلامت عمومی مردم در پای صندوق های اخذ رای نیز اهمیت ویژه ای برای برگزارکنندگان این رویداد مهم سیاسی دارد.

حسین زادگان زمان نام‌نویسی داوطلبان انتخابات شوراها را اسفند 99، داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و داوطلبان دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را فروردین آینده و داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را اردیبهشت 1400 اعلام کرد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات 1400 با شرایط کرونایی، ادامه داد: اگر کرونا تا زمان انتخابات بماند فرصتی است تا شیوه های جدید تبلیغات انتخاباتی را تجربه کنیم و در این فرصت بدست آمده می توان بسیاری از آسیب های روش های تبلیغات را برطرف کنیم .

حسین زادگان با تاکید اینکه آنچه در فضای مجازی مطرح می شود آگاهی  و مشارکت مردم در انتخابات است،افزود: تخریب افراد در بستر فضای مجازی جزء مصادیق مجرمانه است و هرگونه تخطی در این زمینه با همکاری دستگاه قضایی برخورد قانونی می شود.

وی ادامه داد: برگزاری هر نوع تجمع و میتینگ انتخاباتی ممنوع است. یکی از تخلفات انتخاباتی این دوره رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی است.

 

جرم رسانه ملی سلامت فضای مجازی مجلس خبرگان رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر