کد خبر: 1046078 A

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: گفت:فراموش نکنیم که ویروس جهش یافته در همه مناطق کشور وجود دارد و نباید فکر کنیم که فقط محدود به خوزستان است. کوچک ترین غفلت می تواند موجب شعله ور شدن بیماری شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا رییسی در جلسه ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهار داشت: باطل شدن مجوزهای تردد بین استانی به مازندران کار بسیار خوبی است چون این کار بی رویه در حال افزایش بود و با توجه به حساسیت موضوع، تردد باید کاملا قانونمند باشد. 

وی افزود: مرزهای غربی کشور را به شدت کنترل می کنیم و مرزها بسته است. اگر الان می بینید که رفت و آمدهای کمی وجود دارد، به دلیل وجود اتباع عراقی در ایران است که می توانند از ایران خارج شوند و برخی از ایرانی ها که آن سوی مرز هستند نیز می توانند با تست منفی PCR به کشور بازگردند و مجددا باید در مرزهای غربی، تست PCR بدهند. 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا یادآور شد: در خوزستان اقدامات سخنگیرانه ای برای پروازها انجام شده و خوشبختانه تعداد پروازها، کاهش یافته است و افرادی که می خواهند هوایی یا ریلی به خوزستان وارد شوند باید تست منفی PCR داشته باشند. در خوزستان در بعضی از شهرها، بیماری تا حدی کنترل شده اما در اهواز، مشکلاتی داریم. 

رییسی گفت: در مورد پروازهای داخلی و خارجی مقررات بسیار سختگیرانه ای وضع کرده ایم قبلا در مورد پروازهای اروپایی سختگیری می کردیم اما الان در مورد  هر پروازی از خارج از کشور حتی از کشورهای همسایه، بسیار سختگیرانه و بر اساس پروتکل های ابلاغی در مورد آن عمل می شود و حتما نیاز است که تست منفی PCR دو کشور مبدا و مقصد وجود داشته باشد. 

وی خاطرنشان کرد: در استان مازندران اقدامات بسیار خوب و قابل تقدیری برای کنترل پیک بیماری و خروج سریع مناطقش از وضعیت قرمز در حوزه های بهداشت و درمان و اقدامات فرابخشی در سطح ستاد استانی مانند تعیین دسته بندی روستایی و معرفی به مدیریت امور شهری ، بخشداری ، پیش قرنطینه اجباری روستاهای پر خطر و قرنطینه بیماران تا زمان حذف بیماری ، بروزرسانی پرداخت های پرسنلی حوزه سلامت در راستای تقویت روحیه کارکنان  و ... صورت گرفته است که می تواند برای کل کشور الگو باشد. 

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: همکاران ما از معاونت بهداشت وزارت بهداشت که از شنبه در استان مازندران حضور دارند، بازدیدهای خوبی داشته اند. آنها از ۱۴ شهرستان، ۱۲ مرکز منتخب کووید۱۹، ۱۰ پایگاه سلامت، نظارت بر تیم های رهگیری و مراقبتی، ۴ واحد نمونه برداری، دو آزمایشگاه تشخیصی، دو بیمارستان و ۱۰ واحد صنفی و شغلی بازدید کرده اند. 

رییسی افزود: امروز از امکانات سامانه بسیار خوب و قدرتمند پارسا بازدید کردیم و کار کردن با این سامانه، بسیار راحت است. نسخه نویسی و ارجاع بیماران در قالب پرونده الکترونیک سلامت در این سامانه امروز افتتاح شد و جای ارتقا هم دارد. این سامانه قابلیت هایی دارد که می تواند برای کل کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی در پایان تاکید کرد:فراموش نکنیم که ویروس جهش یافته در همه مناطق کشور وجود دارد و نباید فکر کنیم که فقط محدود به خوزستان است. کوچک ترین غفلت می تواند موجب شعله ور شدن بیماری شود. 

به گزارش خبرنگار ایلنا،رونمایی و امضاء سندهای اجرایی بهره بردای از برنامه نسخه نویسی الکترونیکی و سامانه پرونده الکترونیک سلامت و ارجاع در سطح استان مازندران توسط علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزیر بهداشت ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، مدیرکل بیمه سلامت استان و مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران از دیگر برنامه های دومین روز از سفر سخنگوی ستاد ملی کرونا در مازندران بود.

 

الکترونیک بهداشت و درمان بیمارستان شعله ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر