کد خبر: 1042916 A

عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور:

نصرالله دریابیگی گفت: بازنشستگان تامین اجتماعی کشور نسبت به اختلاف حقوقی بوجود آمده در بحث اجرای طرح همسان سازی برای بازنشستگان کشوری و لشکری با بازنشستگان تامین اجتماعی معترض هستند و این امر تبعیضی آشکار در کشور است.

نصرالله دریابیگی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا،با اشاره به وضعیت اسفبار معیشتی کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی،گفت:امروز جامعه کارگری به دلیل  نداشتن امنیت شغلی و مشکلات معیشتی، در بدترین وضعیت اقتصادی بسر می برند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مسئولی توانایی برطرف کردن نیازهای معیشتی خود و خانواده خود را  با حقوق ماهیانه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را نخواهد داشت،افزود:امروز کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی تلاش می کنند تا زنده بمانند اما هیچ لذتی از زندگی خود نمی برند و مشکلات اقتصادی و تورم کمر سرپرست خانوار را خم کرده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه بارها از مشکلات عدیده معیشتی قشر بازنشسته و کارگر گفتیم و تکرار کردیم اما گوشه شنوایی از طرف دولت مردان وجود نداشته است،ادامه داد:براساس آمارها و مصوبه شورای عالی کار حداقل حقوق یک کارگر طبق تورم و رکود اقتصادی کشور در سال جاری برای استان مازندران باید چیزی در حدود ۷ میلیون تومان باشد و در عمل اما شاهد دریافتی هایی بسیار پائین تر از این رقم هستیم و این یعنی سفره کارگران و بازنشستگان روز به روز کوچک تر و خالی تر می شود.

این پیشکسوت جامعه کارگری یکی از مطالبات بحق  بازنشستگان تامین اجتماعی کشور را تبعیض در اجرای همسان سازی  حقوق بین بازنشستگان کشوری و لشکری با تامین اجتماعی دانست و عنوان کرد:جامعه بازنشستگی تامین اجتماعی کشور نسبت به اختلاف حقوقی بوجود آمده در بحث اجرای طرح همسان سازی برای بازنشستگان کشوری و لشکری با بازنشستگان تامین اجتماعی معترض هستند و این امر تبعیضی آشکار در کشور است.

عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور ادامه داد:مسئولیت این تبعیض با مجلس و دولت است و امیدواریم در بودجه سال آینده برای رفع این تبعیض اقدامی صورت گیرد.

 

بازنشستگی تامین اجتماعی حقوق کانون بازنشستگان تامین اجتماعی بازنشستگان کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر