کد خبر: 1037495 A

در سفری یک روزه به مازندران صورت گرفت؛

محمدجعفر کبیری امروز در سفر یک روزه وارد مازندران از چندین طرح تولیدی بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،محمدجعفر کبیری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز در سفر یک روزه وارد مازندران شد و به همراه مدیران عامل بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران و دیگر مسئولان استانی از طرح های تعاونی و تولیدی استان بازدید کردند.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در جلسه جلسه کارگروه توسعه تعاون مازندران، از خطوط تولید اتحادیه پروفیل مازندران در شهرک صنعتی ساری بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این واحد تولیدی قرار گرفت.

اتحادیه تعاونی ها پروفیل مازندران و گلستان با ظرفیت هزار تن در بخش تولید لوله و پروفیل با حجم سرمایه گذاری 350 میلیارد ریال با اشتغالزایی 40 نفر در شهرک صنعتی شهید مصطفی خمینی(ره) ساری فعالیت می کند.

این واحد تولیدی که دارای 26 عضو تعاونی است مشکل تسهیلات سرمایه در گردش و بازگشایی کد خرید فولاد مبارکه اصفهان برای خرید مواد اولیه و تامین سرمایه در گردش از طریق بازگشایی ال سی داخلی را دارند که در این دیدار با حضور مسئولان مشکلات بررسی شد.

بازدید کبیری از پایانه صادراتی روماک گستر

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه در سفر یک روزه به مازندران،از شرکت تعاونی روماک گستر (پایانه صادراتی محصولات کشاورزی) در شهرستان جویباربازدید کرد.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن بازدید از تمام بخش های پایانه صادراتی محصولات کشاورزی جویبار، اظهار امیدواری کرد با تلاش مسئولان و بانک ها مشکلات کمبود منابع مالی اعم از سرمایه ثابت و گردش این شرکت تعاونی هرچه زودتر حل شود.

پایانه صادراتی روماک گستر پارس در جویبار نخستین مرکز لجستکی صادراتی محصولات کشاورزی مازندران است که کار ساخت آن از آبان ۹۶ در زمینی به مساحت ۳۱ هکتار زمین با هدف ایجاد همه تجهیزات لازم برای تسریع و تسهیل در صادرات آغاز شد . فاز اول این مجموعه با ظرفیت آماده سازی بیش از ۱۴۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی با سرمایه گذاری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان راه اندازی شده است.

این پایانه ۷۸ هزار متر مربع سالن های آماده سازی ، نگهداری ، ذخیره سازی ، بسته بندی ، رنگ آوری و سایر خدمات پنجره دولت را در اختیار دارد و در فاز اول با 300 نفر نیرو شروع به کار کرده است.

گفتنی است در ادامه حضور معاون وزیر تعاون در شهرستان جویبار، از شرکت تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره برون بازدید و بحث و بررسی و پیگیری های لازم پیرامون پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش انجام شد.

بازدید از شرکت تعاونی پویا آیش مازند در بابل

در ادامه این سفر یک روزه محمدجعفر کبیری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  از شرکت تعاونی پویا آیش مازند در بابل بازدید کرد.

شرکت تعاونی پویا آیش مازند در شهرستان بابل در حوزه تولید کاغذ از نوع فلوتینگ ولاینر از ضایعات کارتن کاغذ باطله و واردات و صادرات کاغذ با سرمایه گذاری انجام شده 40 میلیارد ریال با ظرفیت 10 هزار تن و اشتغال حدود 100 فعالیت می کند.

این شرکت تعاونی برای افزایش بهره وری و تولید نیازمند تسهیلات  سرمایه در گردش در بخش توسعه است که در این بازدید با حضور مدیران بانک ها مشکلات این واحد بررسی و تصمیمانی اتخاذ شد.

گفتنی است کریمی عضو هیئت رییسه مجلس و نماینده مردم بابل در خانه ملت را همراهی کردند.

بازدید معاون تعاون وزارت کار از شرکت تعاونی ستاره  پیشرو سلامت قائمشهر

کبیری در ادامه بازدید های خود از مجموعه شرکت تعاونی فرهنگی ورزشی ستاره پیشرو سلامت(دنیای آرامش) در روستای قادیکلای بزرگ شهرستان قائمشهر بازدید کرد.

مجموعه شرکت تعاونی فرهنگی ورزشی ستاره پیشرو سلامت(دنیای آرامش) در روستای قادیکلای بزرگ شهرستان قائمشهر با سرمایه گذاری 120 میلیارد ریال و استفاده از ظرفیت صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و اشتغالزایی 30 نفر شروع به فعالیت نموده است که به دلیل شیوع بیماری کرونا با مشکلاتی رو به رو شده است و درخواست تسهیلات بانکی جهت توسعه را دارند.

گفتنی است مرادیان نماینده مردم شهرستانهای قائمشهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در این بازدید کبیری را همراهی کرد.

افتتاح پروژه ۳۵۸ واحدی تعاونی مسکن فرهنگیان بابلسر

در سفر  معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  پروژه ۳۵۸ واحدی تعاونی مسکن فرهنگیان در بابلسر همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری رسید.

این واحدهای مسکونی در قالب فاز نخست پروژه ۶۳۸ واحدی فرهنگیان در بابلسر ساخته و کلید آنها به مالکانش تحویل شد.

فاز نخست پروژه مسکن فرهنگیان بابلسر در زمینی به مساحت ٣٠ هزار متر مربع و به شکل آپارتمانی از سوی تعاونی مسکن معلمان ساخته و تحویل متقاضیان شد.

برای ساخت و تحویل این واحدهای مسکونی به فرهنگیان بیش از ۶۲۰ میلیارد ریال هزینه پش بینی شده بود.

گفتنی است تعاونی مسکن فرهنگیان بابلسر ۱۰۴۰ نفر عضو دارد.

 

 

بهره وری سرمایه مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر