کد خبر: 1036614 A

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران اعلام کرد:

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: امسال 30میلیون دلار صادرات از تعاونی های استان صادر شد که قالب آن در پایان سه ماهه سال صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کامران اصغری صبح امروز در جلسه کارگروه اقتصادی سرمایه گذاری و اشتغال با محوریت توسعه تعاون استان مازندران که در استانداری این استان برگزار شد به فعالیت 7 هزار تعاونی فعال در استان اشاره کرد و گفت: امسال 161 هزار و 384 فرصت شغلی در این تعاونی ها ایجاد شد .

وی افزود: امسال برغم شیوع ویروس کرونا 37 تعاونی در استان تشکیل شد و 50 تعاونی دیگر در حال شکل گیری است این میزان در سال گذشته 138 تعاونی بوده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران به فعالیت مرکز نوآوری توسعه و تعاون در استان اشاره کرد و تعاونی "گلشن اندیشه صدف تنکابن" را نمونه ای فعال در استان برشمرد و گفت: امسال 158 میلیون تومان سرمایه در گردش و 100 میلیون تومان کمک بلاعوض به این تعاونی کمک شده است. 

اصغری افزود: 70 طرح تعاونی با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در استان وجود دارد که نیاز به 206 میلیارد تومان سرمایه ثابت و 80 میلیارد تومان سرمایه در گردش برای تکمیل این واحد ها نیاز است که اشتغالزایی دو هزار و 235 نفر را فراهم می کند.

وی به شناسایی 8 تعاونی بالای 30 درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد که موجب فراهم کردن 216 فرصت شغلی می شود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه 5 هزار و 31 تعاونی با اشتغال بالا در استان وجود دارد، گفت: 213 میلیارد تومان برای 29 تعاونی تسهیلات نیاز است که اشتغال هزار و 335 نفر را فراهم می کند.

وی تعداد تعاونی مشکل دار را 25 واحد اعلام کرد که نیاز به 62 میلیارد تومان کمک مالی است تا به چرخه فعالیت ورود پیدا کنند.

اصغری افزود: امسال 30میلیون دلار صادرات از تعاونی های استان صادر شد که قالب آن در پایان سه ماهه سال صورت می گیرد.

 

استان مازندران اشتغال دلار کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر