کد خبر: 1030224 A

شهردار قائمشهر اعلام کرد:

عباس صالح زاده گفت:در پروژه پارک جنگلی تلار بیش از ۱۵۰ اشتغال ایجاد شده است و از طرفی مکان خوبی در بحث های گردشگری، اشتغال، اقتصاد و علی الخصوص اقتصاد خانواده های بومی و محلی می باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائمشهر، عباس صالح زاده، شهردار قائمشهر، عصر امروز در جمع خبرنگاران ضمن ارائه گزارشی از  عملکرد شهرداری در چندماه اخیر گفت: مجموعه فعالیت های صورت گرفته حاصل زحمات شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر دوره پنجم این شهرستان بوده است.

وی بدهی دوره گذشته شهرداری را ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : مجموعه شهرداری قائم شهر با همت تلاش توانست معوقات کلان خود را با برنامه ریزی مناسب پرداخت کند و وی ادامه داد:امروز نساجی مازندران دوباره آغاز به کار کرده است و حقوق معوقه کارگران را نیز پرداخت شده است.

شهردار قائمشهر  از دیگر موفقیت های شورای دوره پنجم و شهرداری را افزایش۳ هزار هکتاری مساحت شهرستان قائمشهر بیان کرد و افزود : این طرح در راستای پروژه و طرح  جامع مدیریت شهری صورت گرفت تا مردم بدانند اجازه کم کردن حریم شهر را به کسی نخواهیم داد.

صالح زاده یکی دیگر از اقدامات را بازگشایی حریم رودخانه سیاهرود عنوان کرد و ادامه داد : با حمایت اعضای شورای شهر و همت و تلاش همکارانم در شهرداری قائم شهر بیش از ۷۰ هزار مترحریم رودخانه سیاهرود بازگشایی شد.

وی بااشاره به نصب ۳۱ دوربین مداربسته در سطح شهر، گفت :شهرداری قائم شهر جزء شهرداری های است که طرح پایش تصویری را با ۸/۵  میلیارد تومان هزینه در سطح شهر اجرا شد و مرحله بعدی نصب دوربین ها را نیز برای افزایش امنیت شهرستان انجام خواهیم داد.

صالح زاده پروژه پارک جنگلی تلار را یک پروژه کشوری نام برد و تشریح کرد : در پروژه پارک جنگلی تلار بیش از ۱۵۰  اشتغال ایجاد شده است و از طرفی مکان خوبی در بحث های گردشگری، اشتغال، اقتصاد و علی الخصوص اقتصاد خانواده های بومی و محلی می باشد.

وی افزود:از ویژگی های این پارک جنگلی می توان به رستوران، پنج کیلومتر جاده سلامت، 22 کمپ اقامتی مجهز، پیست دوچرخه و موتور و پیاده روی و تجهیز شده با مبلمان شهری اشاره کرد.

این مسئول بااشاره به دیگر اقدامات انجام شده توسط این شهرداری، اضافه کرد : پروژه الغدیر در دوره های قبل تصویب شده بود اما کانال آب نداشت و ما در این دوره کانال آب این پروژه را احداث کردیم.

او ادامه داد : همچنین بیش از 20 میلیارد تن آسفالت در سطح شهر جهت اصلاح معابر ریخته شد.

 شهردار قائمشهر با تاکید براینکه چهار پروژه زیرگذر تعریف شده است،عنوان کرد: پروژه زیرگذر مسجد رسول در خرداد ماه کلنگ زنی شد و در دهه فجر افتتاح می شود و این پروژه با هزینه ای بالغ بر ۷ میلیارد تومان به اتمام رسید.

صالح زاده از ضدعفونی معابر و سطح شهر در آغاز بیماری کرونا، ساخت غسالخانه ویژه فوتی های کرونایی، احداث مجموعه ای جهت ساماندهی سگ های ولگرد، نصب تیرهای دکوراتیو در سطح شهر و همچنین پروژه لندفیل زباله از مجموعه دیگر اقدامات این شهرداری نام برد.

صالح زاده با تشریح پروژه لندفیل زباله بیان داشت : روزانه حدود 180 تن زباله از شهرستان قائمشهر، شهر ارطه و روستاهای اطراف وارد می شد که توانستیم با ساماندهی زمین های اطراف را خریداری کرده و در چهار هزار هکتار زمین که در فاز اول هزینه ای بالغ بر 8/4 دهم میلیارد به همراه داشت را اجرا کنیم.

او خاطرنشان کرد : پایه گذاری خوبی در حوزه سرمایه گذاری در شورای دوره پنجم باایجاد کمیسیون سرمایه گذاری انجام گرفته که در شهرداری نیز با ایجاد معاونت سرمایه گذاری در تلاش است سرمایه گذاری را در شهرستان که منجر به ایجاد اشتغال می شود را افزایش دهد.

 

اشتغال اقتصاد خانواده گردشگری مسجد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر