کد خبر: 1030213 A

با حضور وزیر کار و به صورت ویدیو کنفرانس صورت گرفت؛

با حضور شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، گوهردهی مدیرکل بهزیستی مازندران و مسولان استانی نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد استان مازندران در شهرستان جویبار به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،فرزاد گوهردهی، مدیر کل بهزیستی مازندران در افتتاح مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد خورشید سلامت جویبار ضمن تشکر و قدردانی از مقام عالی وزارت  شریعتمداری، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت: این مرکز در مساحت 3 هزار متر مربع عرصه و عیان احداث و از طریق ماده28 به بخش خصوصی واگذار گردید و با سرمایه گذاری بالغ بر دو میلیارد و 300 میلیون تومان ازجانب بهزیستی و بخش خصوصی و با اشتغال ده نفر کادر درمانی و خدماتی راه اندازی شده است.

 گوهردهی با بیان اینکه ظرفیت اسمی این مرکز 60 نفر می باشد، گفت:   با توجه به شرایط کرونا 30نفر اجازه پذیرش دارند و در حال حاضر 30 نفر پذیرش شدند که 10 نفر در مرحله سم زدایی هستند. 

 مدیر کل بهزیستی مازندران افزود: به منظور حرفه آموزی، اشتغال بیماران و صدور مجوز جهت مربیگری افراد واجد الشرایط این مرکز، تفاهم نامه ای با فنی و حرفه ای منعقد و پیش بینی برای دریافت تسهیلات کارفرمایی و خود اشتغالی انجام شده است.

وی با بیان اینکه سه کارگاه حرفه آموزی در حال فعالیت هستند، ادامه داد: آموزش آرایشگری، خیاطی و پرورش گل و گیاه و نهال در حال انجام و درآینده نیز پرورش قارچ و آموزش آشپزی و آموزش کشت زعفران در دستور کار قرار گیرد.

این مقام مسوول به شرایط اقلیمی و وجود بازار مناسب جهت فروش گل و گیاه اشاره کرد و گفت: با همکاری جهاد کشاورزی کارگاه آموزشی، پرورش نهال، گل به ویژه گل نرگس و گیاه در این مرکز برگزار می شود که در حال حاضر 5 نفر در حال آموزش هستند.

مدیر کل بهزیستی مازندران افزود: با توجه به تفاهم نامه صورت گرفته با فنی و حرفه ای و بررسی انجام شده تعدادی از بیماران علاقمند به آموزش خیاطی بودند که فضای آموزشی به مساحت 30 متر توسط مرکز آماده سازی و تجهیزات لازم نیز با همکاری فنی و حرفه ای فراهم شده است که در زمینه البسه بیمارستانی تعداد 5 نفر به صورت آموزشی و تولیدی فعالیت می کنند.

مدیر کل بهزیستی به حرفه پیرایشگری نیز اشاره کرد و ادامه داد: کارگاه آموزش آرایشگری نیز برگزار و در حال حاضر تعداد 5 نفر در حال آموزش هستند.

گوهردهی انعقاد تفاهم نامه ای با اتاق بازرگانی جهت تجهیز کارگاه های حرفه آموزی و دریافت مصوبه از شورای گفتگو جهت رایگان نمودن صدور مجوز کسب و کار جامعه هدف، به ویژه بیماران مرکز جامع اعتیاد را از اقدامات در حال پیگیری دانست و ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه با اصناف جهت صدور مجوز کسب و کار بصورت نیم بها و رایگان و انعقاد تفاهم نامه با شهرداری،جهت اخذ زمین جنب مرکز به مساحت 7هزار متر مربع جهت پرورش زعفران و حبوبات و ایجاد کارگاه آموزشی پرورش گل و آشپزی از دیگر برنامه های بهزیستی می باشد.

 

استان مازندران اعتیاد بهزیستی درمان معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر