کد خبر: 1027670 A

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران:

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت:مردم از سفر به مناطق ییلاقی و کوهستانی پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباسعلی نجفی  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت:مازندران به دلیل دارا بودن 3700 کیلومتر راه برفگیر و کوهستانی و 13 گردنه به طول 700 متر از جمله استان هایی بوده که در فصل سرد زمستان ، اجرای عملیات راهداری زمستانی در آن حایز اهمیت می باشد. 

وی افزود : از این رو این اداره کل با تمام توان و بکار گیری نیروها و امکانات و تجهیزات راهداری خود تلاش می کند تا در این فصل ، تمامی راه های ارتباطی استان باز و تردد برای کاربران مهیا باشد.

 نجفی ادامه داد : از آنجایی که این استان با سه محور شریانی و کوهستانی با پایتخت کشور متصل بوده ، در زمان بحران و شرایط جوی سنگین ، اولویت کاری مجموعه بازگشایی و مهیا بودن تردد در این سه محور بوده و پس از آن در اولویت های بعدی محورهای فرعی پر تردد کوهستانی و سپس محورهای روستایی و ییلاقی است. 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران به محورهای روستایی و ییلاقی این استان اشاره کرد و افزود:1411 روستا در مازندران در ارتفاع بالای 500 متر قرار داشته که در فصل زمستان به دلیل شرایط جوی بسیار کم تردد و بدون تردد بوده که با توجه به محدودیت ها و امکانات موجود ، بازگشایی راه های آنها در اولویت سوم این اداره کل قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: از این رو در زمان بحران و شرایط بد جوی از هموطنان عزیز خواهشمندیم با توجه به هشدارها و اطلاعیه های مکرر رسانه های حقیقی و مجازی از سفر و گردش به مناطق ییلاقی و کوهستانی به جد پرهیز نمایند.

 نجفی خاطر نشان کرد:راهداری یک باور اعتقادی و یک تفکر مقدس است و راهدار انسانی صدیق و صمیمی و پرتلاش که رضایت خداوند سبحان ، خشنودی و آسایش خاطر  هموطنانش که در گذر شریان حیاتی کشور یعنی راه در تردد هستند را همواره تجلی اندیشه پاک و  بی آلایش خود کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران ادامه داد : با تمام موارد فوق تلاش خستگی ناپذیر راهداران این استان در زمان بحران برای بازگشایی محورهای کوهستانی اعم از اصلی ، فرعی روستایی ستودنی بوده و در اکثر مواقع با برنامه ریزی صورت گرفته ، همزمان اکیپ های مختلف در سطح تمامی این محورها در حال اجرای عملیات راهداری زمستانی و برف روبی هستند. 

گفتنی است مسافرین و رانندگان محترم می‌توانند جهت کسب اطلاعات از آمار و ارقام تردد در محورهای استان و کشور همچنین آگاهی از آخرین وضعیت راهها و انسدادها یا محدودیت‌های احتمالی تردد و  شرایط جوی به سایت www.141.ir مراجعه نموده و یا با تلفن گویای 141 تماس حاصل فرمایند.

 

آمار و ارقام پایتخت راهداری و حمل و نقل جاده رسانه زمستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر