کد خبر: 1027583 A

توصیه آب و فاضلاب مازندران:

شرکت آب و فاضلاب استان مازندران در اطلاعیه‌ای از مشترکین خواست نسبت به عایق‌بندی کنتورهای آب برای پیشگیری از یخ‌زدگی کنتور و نفوذ سرما به داخل محفظه آن اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این اطلاعیه آمده است که با توجه به فرارسیدن فصل سرما و احتمال بروز یخبندان ، مشترکین به منظور جلوگیری و شکستگی لوله‌ها و کنتور آب در فضای باز آن را با پوشش مناسب از قبیل گونی، موکت، پشم‌شیشه و سایر الیاف مصنوعی محافظت کنند.

همچنین توصیه شد: در زمان بروز یخبندان مواردی از قبیل ریختن آب جوش بر روی کنتور و روشن کردن آتش در حوضچه کنتور جهت رفع یخ‌زدگی جدا خودداری شود.

در این اطلاعیه آمده: مشترکین از باز گذاشتن شیر آب جهت رفع یخ‌زدگی کنتور لوله‌ها که باعث هدر رفت آب می‌شود جدا خودداری نموده تا امکان آب‌رسانی به دیگر شهروندان فراهم شود.

بنا به اعلام هواشناسی مازندران، ساری با ۲۰ میلی‌متر و بابلسر با ۱۹ میلیمتربیشترین میزان بارندگی شبانه‌روز گذشته داشتند، وشدیدترین وزش باد هم در منطقه دشت ناز با ۹۴ کیلومتر بر ساعت ثبت شد.

از شب گذشته بارش برف در مناطق بالادست و ارتفاعات استان آغاز شد و عصر امروز و امشب احتمال بارش برف در مناطق جلگه‌ای مازندران، دور از انتظار نیست.

از فردا تا اوایل هفته آینده با وجود کمتر شدن بارندگی‌ها، شاهد روند کاهشی دمای هواخواهیم بود که این کاهش برای فردا محسوس‌تر است و در صبح فردا جمعه، شنبه و دوشنبه، سرما و یخبندان خواهیم داشت.

 

 

آب و فاضلاب استان مازندران سرما هواشناسی بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر